Agate Anufrijeva
14 gadi, Skrīveri
Mūzika un daba - divas lietas, kas ļauj man būt tādai, kāda esmu.
Iesniegtās recenzijas

Kāzas izgudrotāju ciemā
1. uzdevums. Atsauksme par grāmatu
Kad biju maza, grāmatas par Izgudrotāju ciemu bija manas mīļākās. Uzzinot, ka izdota jauna grāmata, biju tik laimīga, ka uzreiz aizgāju uz bibliotēku to izņemt, lai jau tai pašā vakarā varētu izlasīt.Grāmatā “Kāzas Izgudrotāju ciemā” man, tāpat kā citās grāmatās par sunīti Loti, ļoti patika humors un mīlīgās ilustrācijas. Turklāt šoreiz īpašu lomu spēlēja viens no maniem varoņu favorītiem – zaķis Adalberts. Zaķa tēlā mani īpaši piesaista tas, kādus iedomājos viņa smieklus – dziļus, sātīgus un tādus, kurus dzirdot, pašam nāk smiekli. Jautri šķiet arī viņa dīvainie hobiji, kas minēti šajā un iepriekšējās grāmatās, piemēram, slēpošana vasarā, rāpšanās pa notekcauruli un puņķu tīšana ap zīmuli.
2. Iejūties grāmatas varoņa tēlā
Es noteikti izvēlētos iejusties kāda kaķa tēlā, jo kaķi ir mani mīļākie dzīvnieki un, manuprāt, ļoti mīlīgi. Šajā grāmatā gan tie nav ilustrēti kā paši glītākie tēli, tomēr es varētu būt sportists Mati. Mani sajūsmināja stāsts par viņa lidošanu cauri baltiem, mīkstiem mākoņiem, ko es pavisam noteikti, ar lielāko prieku gribētu izdzīvot un izjust uz savas ādas.
Zobgaļsīlis, 3
1. uzdevums. Atsauksme par grāmatu
Pirms dažiem mēnešiem man skolā bija jāraksta eseja par tēmu “Mana drosme un bailes”, kuru rakstot, es tā pa īstam sapratu, kas būtībā ir manas īstākās, dziļākās bailes. Un tā ir nāve.Grāmatu “Zobgaļsīlis” es lasīju, ja tā varētu teikt, ar “aizvērtām acīm”, jo, kā gan var lasīt ar sirdi un dvēseli, ja katrā nākamajā lappusē atkal sagaida tavas lielākās bailes. Katnisa secināja – 24 stundu laikā tika zaudētas 8 dvēseles. Man tas šķiet šausminoši, nespēju to raksturot citādi. Un padomājiet – kādām sāpēm bija jāpārņem autori, lai sarakstītu tik nāves pilnu romānu??
2. Iejūties grāmatas varoņa tēlā
Kurš gan vēlētos piedalīties nāvējošajā karā un sajust tās sāpes, ko izjuta grāmatas tēli? Visticamāk atbilde ir – neviens. Un arī es labprātīgi neiejustos neviena varoņa ādā. Varbūt vienīgi Taukā Sē. Neatceros, ka būtu minēts kaut kas par viņas smagiem ievainojumiem, aizbēgot no Divpadsmitā apgabala. Un Trīspadsmitajā viņa varēja mierīgi katru dienu gatavot, kas ir diezgan “normāli”.
Spēle ar uguni, 2
1. uzdevums. Atsauksme par grāmatu
Domāju, ka galveno varoni pārņēma diezgan liela “deja vu” sajūta, kad bija atkal jāpiedalās spēlēs. Vismaz man, lasot otro triloģijas daļu uzreiz pēc pirmās, tāda sajūta radās, jo notikumi bija diezgan līdzīgi. Tomēr šī daļa, salīdzinājumā ar pirmo, bija, manuprāt, nežēlīgāka un “nāvīgāka”. Soli no nāves atradās ne tikai spēles dalībnieki, bet arī viņu draugi, ģimenes un pārējie apgabalu revolucionāri. Skatoties no citas puses – šajās spēlēs veidojās draudzīgākas sāncenšu attiecības, un dalībnieki bija gudrāki, tāpēc man spēļu norise šķita aizraujošāka.2. Iejūties grāmatas varoņa tēlā
Šajā grāmatā es izvēlētos iejusties Pītas tēlā. Bet ne tāpēc, lai kādā veidā mainītu spēļu norisi. Es gribētu uzlabot Pītu kā tēlu. Man viņš šķiet pārāk egoistisks un slinks, kā arī spēlēs “izbrauc” uz viņa un Katnisas mīlas stāsta. Es Pītas tēlā noteikti strādātu pie medīšanas prasmēm, ko man iemācīt varētu Katnisa. Pilnīgi saprotu – ar kājas protēzi nav viegli apieties, Pīta nav pieradis pie meža, un ir vēl citi iemesli, taču, ja mans mērķis ir glābt Katnisu – es to noteikti nedarītu tik slinki kā Pīta. Es uzskatu, ka viņa tēlam pietrūkst nedaudz disciplīnas – tieši fiziskā ķermeņa ziņā, jo viņš bērnībā bijis izlutinātāks par citiem. Arī - spēlēs no jaunāka vecuma dalībniekiem Pīta bija visvājākais.