Dārta Lagzdiņa

6 gadi, Grobiņa

Dārta ir 6 gadus veca topošā 1. klases skolniece. Par patstāvīgu lasītāju viņu var dēvēt nu jau pāris mēnešus. Vecākās māsas iedvesmota, Dārta arī izlēma šogad piedalīties Lasīšanas stafetē. Tas ir brīnišķīgs iemesls par lasīšanu nepiemirst vasarā. Dārtai patīk braukt ar riteni, spēlēties pagalmā ar māsu un kopā ar ģimeni doties piedzīvojumos. Un arī dalība Lasīšanas stafetē ir sava veida piedzīvojums!

Iesniegtās recenzijas

Vislabākā vasara

Līga Rozentāle

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Dārta: grāmata “Vislabākā vasara” stāsta par četru bērnu piedzīvojumiem vasaras brīvlaikā. Miks, Sāra, Īva un Alīse ir laukos pie vecmammas un opja. Tur dzīvo arī Jāņonkulis. Bērniem laukos ir ļoti interesanti, viņi spēlējas, ēd tomātus no siltumnīcas, iet peldēties un kāpj kokos. Man ļoti patika, ka pēc stāsta bija noteikumi. Tie bija par drošību, lai nesasitos vai lai zinātu, no kā jāuzmanās. Bija interesanti lasīt par bērniem laukos, jo es arī braucu pie omes un opja uz laukiem. Arī es kāpju kokos. Zīmējumi man ļoti patika, īpaši sameklēt, ko bērni dara nepareizi. Citreiz jau es nemaz nezinu, ka daru nepareizi. Es domāju, ka šī ir ļoti laba grāmata par drošību. Vienīgi bija daudz jālasa, tāpēc mamma palīdzēja. Bet drošība pirmajā vietā. Lai mums visiem droša vasara! Mamma: Līgas Rozentāles grāmata “Vislabākā vasara” ar Ingas Actiņas ilustrācijām, manuprāt, ir ļoti pārdomāti veidota. Bērnu piedzīvotais veido sarunu par drošību un arī rīcību, ja atgadījusies nelaime. Ļoti patīk pēc stāsta “nedroši/droši” ilustrācijas. Labs risinājums, lai nostiprinātu tikko dzirdēto, vienlaikus varam arī pārliecināties, vai bērns izpratis noteikumus un ieteikumus. Šī ir grāmata, kuru iesaku pilnīgi noteikti lasīt kopā ar bērnu. Ne vienmēr varam būt klāt. Turklāt arī paši lieku reizi varam atcerēties, kā novērst riskus, kā rīkoties, ja ir gadījies savainoties vai, piemēram, iekož čūska. Sargāsim paši sevi, tad arī Dieviņš sargās!

Hugo meklē sapnīti

Diāna Kaijaka

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Dārta: grāmata “Hugo meklē sapnīti” stāsta par āpsēnu Hugo. Viņš savāca un sagatavoja krājumus ziemai. Nu bija laiks iet gulēt, bet āpsēnam Hugo nenāca miegs. Viņš devās apciemot savus draugus - lāci Oto, vāveri Riko, bebrīti Margo, pūci Noru un ezīti Teo. Āpsēns gribēja noskaidrot, par ko sapņo draugi. Katram bija savs sapnītis. Un arī Hugo atrada savējo! Man ļoti patika šī grāmata. Āpsēns bija ļoti mīļš, jo katram savam draugam uzdāvināja mazu dāvaniņu. Un visi draugi Hugo pastāstīja par saviem sapņiem. Īsti draugi. Man arī ļoti patika zīmējumi. Skaisti un krāsaini. Priecājos, ka grāmatu izlasīju pati. Ieteikšu arī saviem draugiem izlasīt! Mamma: Ļoti skaists un sirsnīgs stāsts. Lieliski piemērota mazajam lasītājam, kuram vēl nepietiek pacietības un arī spēka “ pievarēt” garākus tekstus. Stāstu papildina pašas autores Diānas Kaijakas skaistās ilustrācijas. Tās vēlāk palīdz precīzi atcerēties pašu stāstu. Mīļa, sirsnīga grāmata! Piemērota gan lasīšanai, gan dāvināšanai pašiem mazākajiem un arī lielākiem bērniem, kuri tikko atklājuši lasīšanas prieku!