Olivers Skride

5 gadi, Rēzekne

Olivers ir 5 gadus vecs zēns, kas aug un spēlējas kopā ar savu 3 gadus veco brāli Dominiku, kā arī gaida septembri, kad ģimenei pievienosies vēl viens bračka. Abu brāļu mīļākā nodarbe ir konstruēt lego, braukt ar Dip Dap riteņiem, kā arī gaidīt, kad ģimene beidzot dosies vasaras ceļojumā. Tā kā Olivers ir vecākais puika, savam mazākajam brālim viņš rāda piemēru - abi pēc bērnudārza dodas uz bibliotēku, kur viņš pats izvēlas kādu žurnālu, bet brālim palīdz izvēlēties kādu pamācošu grāmatu. Grāmatu lasīšanu parasti koordinē mamma un tas notiek pirms miedziņa, kad abi zēni izvēlējušies grāmatu un jau ierāpušies gultās.

Iesniegtās recenzijas

Zirneklītis numur 13 jeb Laimīgais

Kristīne Neimane

1. uzdevums

3. uzdevums

Ja gribi doties kopīgos piedzīvojumos ar Zirneklīti numur 13 jeb Laimīgo, kā arī ceļā sastapt spāri Ēriku un citas meža radības, droši tver pēc Kristīnes Neimanes grāmatas "Zirneklītis numur 13 jeb Laimīgais". Bērniem patiks grāmatā aprakstītais Brenča ceļojums pa mežu, lai nokļūtu pie savas ģimenes, vienlaicīgi iemācot, ka vienmēr jābūt uzmanīgam, lai šādā situācijā nemaz nenonāktu, jo ceļojums var izrādīties ne vien aizraujošs un piedzīvojumiem bagāts, bet arī bīstams. Šī grāmata iemāca, ka, neraugoties uz situāciju, kādā esi nokļuvis, nekas nav neiespējams - lai sasniegtu savu mērķi, atliek tikai censties no visa spēka un nekad nepadoties. Ja esi labs, nevēli ļaunu un izturies vienlīdz pieklājīgi pret visiem sev apkārt, tad drosme, neatlaidība un neliels piedzīvojumu gars palīdzēs tev sasniegt iecerēto un nebaidīties no neveiksmes. Grāmata iemāca arī draudzības spēku un nozīmi mūsu dzīvēs, jo arī nejauši satikti garāmgājēji var kļūt par labiem draugiem un sniegt palīdzīgu roku tieši tad, kad tas mums visvairāk nepieciešams. Tieši grāmatas, kas stāsta par populāriem multfilmu varoņu personāžiem citos veidos un apstākļos (šajā gadījumā Zirnekļcilvēks), bērnu uzmanību piesaista visvairāk. Tāda bija arī šī grāmata, jo kuram gan bērnam nepatīk stāsti par zirnekļiem?

Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku

Zane Zusta

1. uzdevums

3. uzdevums

Zanes Zustas grāmatā "Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku" jauku dzejolīšu veidā ir aprakstītas bērnu ikdienas dzīves ainiņas, prieki, bēdas un palaidnības. Šī grāmata noteikti ir viena no pirmajām, kas jāņem rokā, lai bērnus sāktu iepazīstināt ar dzeju un tās raksturīgākajām klasiskajām iezīmēm - ritmu, atskaņām un pantiņiem. Katrs dzejolītis apraksta ne tikai kādu bērna ikdienas darbiņu vai darbību, bet ir arī ar dziļāku jēgu un pamācību, ko, izlasot dzejoli, vecāki var pārrunāt ar saviem bērniem. Tā, piemēram, cik svarīga ir zobu tīrīšana, patstāvīga ģērbšanās, ēšana, slimošana un piedzīvojumiem bagāta darbošanās bez telefona, kā arī citas grāmatā aprakstītās ikdienas situācijas. Jaukajiem pantiņiem var izdomāt melodiju un mēģināt tos izdziedāt, tādējādi padarot dzejolīšu izzināšanu vēl interesantāku. Izlasot grāmatu, kopā ar bērniem var sacerēt arī savu pantiņu vai pat divus, kā to izdarīja mūsu ģimene, ieskaņojot tos grāmatas reklāmas video. Šī noteikti ir raiti lasāma grāmata, kas liks smaidīt ikvienam :)

Kur rodas rudzu maize?

Kristīne Jacino

1. uzdevums

3. uzdevums

Kristīnes Jacino grāmata "Kur rodas rudzu maize" ir domāta gan pašiem mazākajiem, gan viņu vecākiem. Ja vecāki šo grāmatu lasot uzzina, kas ir plaucējums, miežu iesala ekstrakts un ieraugs, tad bērni gūst ieskatu rudzu maizes tapšanā, sekojot līdzi runča Bernarda prātojumiem un grāmatā pievienotajiem uzdevumiem. Ļoti patika, ka rudzu maizes tapšanas skaidrojumā izmantoti pareizie termini un apzīmējumi, kas parāda, ka rudzu maizes tapšanas process ir gana ilgs un sarežģīts. Šī grāmata iepazīstina bērnus ar rudzu nozīmīgumu ikviena latvieša dzīvē un ļauj pārrunāt ēšanas paradumus gan ģimenē, gan visā plašajā pasaulē. Grāmatas nobeigumā ikvienam tiek atgādināts, ka mēs esam atbildīgi par savu planētu, tāpēc ir svarīgi domāt ne vien par rudzu maizes tapšanu, bet arī par tās iepakojuma otrreizēju pārstrādi, kas mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā kļūst arvien aktuālāk. Izpildot noslēguma testu var saprast, cik labs grāmatas lasītājs vai klausītājs esi bijis - par ko sevi vari atalgot apēdot kādu rudzu maizes riciņu!

Velc, pelīte!

Renāte Logina

1. uzdevums

3. uzdevums

Renātes Loginas grāmata "Velc, pelīte!" ir bērnības atmiņas jaunās krāsās un skaņās, kas paredzēta kā bērniem, tā arī viņu vecākiem. Grāmata kļūst par ikvakara miega rituāla sastāvdaļu, ļaujot bērniem saprast diennakts ritumu un to, ka gulēt iet ne tikai viņi, bet arī citi bērni un zvēriņi. Klasiskā latviešu tautasdziesma, kas dziedāta bērniem pirms miega un nodota no paaudzes uz paaudzi ieguvusi jaunu - mūsdienīgu formu - šo grāmatu var ne tikai lasīt, bet, izmantojot modernās tehnoloģijas, arī noklausīties kā dziesmu. Tieši šis ir tas interesantais, kas ļauj bērniem šķirstīt skaistās ilustrācijas, sekojot līdzi dziedātajam, tādējādi sagatavojot tos gulētiešanas laikam. No jauna aktualizējot šo dziesmu, parādās cerība, ka bērni, kas šķirstījuši šīs grāmatas lapaspuses un ieklausījušies skaistās šūpuļdziesmas vārdos, šo latviešu tautas mantojumu vēlāk nodos arī saviem bērniem.