Beatrise Maklere

6 gadi, Rēzekne

Mani sauc Beatrise. Nesen man palika 6 gadi. Grāmatas man patīk jau no agras bērnības. Sākumā es tās tikai šķirstīju, bet nu jau esmu iemācījusies lasīt. Pašlaik esmu "iesācēja" lasīšanā, bet ar mammas atbalstu man izdodas izlasīt visas mani interesējošās grāmatas. Dažreiz es vēlētos, lai visas bibliotēkas grāmatas būtu man mājās... Esmu aktīva, tāpēc man patīk piedalīties aktivitātēs un konkursos. Kad uzzināju par lasīšanas stafeti biju patīkami pārsteigta. Vēlējos izlasīt visas grāmatas...

Iesniegtās recenzijas

Apaļā Bebe

Linda Nemiera

1. uzdevums

3. uzdevums

Sirsnīga un mīļa, "stūraina" grāmata par apaļo Bebi. Tajā ir apkopoti stāsti par pirmo bērna dzīves gadu. Tā laikā tiek izpētīta, iepazīta apkārtējā vide. Izrādās, ka tā ir tik aizraujoša! Katrs aprakstītais notikums ir kā viena diena, pārsvarā visi stāsti beidzas ar vakara mazgāšanos un došanos gulēt. Grāmatā labi aprakstītas rūpes par Bebi, vecāku uzmanība, vecvecāku iesaiste Bebes pieskatīšanā. Man patika šī grāmata, jo man nav ne māsiņas, ne brālīša, bet ļoti gribētu. Lasot šo grāmatu sapratu, ka mazulīši ir ļoti aktīvi, ka pirmie solīši un pirmie vārdiņi vecākiem ir kā pierādījums tam, ka bēbītis aug liels. Grāmatas noslēgumā māmiņa sagaida šo īpašo dienu.

Ole Bole

Ieva Ziediņa

1. uzdevums

3. uzdevums

Mazie stāstiņi par mazo meiteni Oli Boli bija aizraujoši. Tie mani ieinteresēja un aizrāva no pirmā grāmatas stāsta līdz pat pēdējam. Vairāki, grāmatas stāstos, lasītie notikumi ir līdzīgi manām ikdienas gaitām. Jo arī es gribu būt pirmā! Tāpat kā galvenajai varonei, arī man patīk spēlēties mammas istabā, nēsāt viņas kurpes, palīdzēt gatavot brokastis un ne tikai to vien... Stāsts "Ole Bole grib būt liela" lika nopietni pārdomāt, kas es būšu, kad izaugšu liela? Izlēmu kļūt par koncertu veidotāju. Aizraujoša grāmata, kuras saturs aicina iejusties galvenās varones lomā, pārrunāt izlasīto notikumu nozīmi un izvērtēt Oles Boles rīcību. Attīstīt fantāziju, meklējot citus risinājuma veidus. Iesaku izlasīt šo grāmatu, jo Ole Bole spēj uzveikt garlaicību, noķert vitamīnus. Garlaicīgi nebūs!

Zaķēns, kuram nebija vārdu

Evija Gulbe

1. uzdevums

3. uzdevums

"Zaķēns, kuram nebija vārdu" ir grāmata, kuras galvenie notikumi norisinās dabā - mežā. Tēlaini aprakstīta apkārtējā vide. Lasot viegli iztēloties upi, mežmalu, mājpuķīšu noru, vēju. Izrādās, ka mežs ir pilns ar notikumiem. Lasītājs tiek aicināts, kopā ar galvenajiem varoņiem ieklausīties mežā dzirdamajās skaņās. Interesanti, ka katrs tēls dzird atšķirīgus vārdus un skaņas. Katram galvenajam varonim ir savas rakstura īpašības, bet visus vieno draudzība un rūpes vienam par otru. Pēc grāmatas izlasīšanas, vēlējos doties pastaigā uz mežu. Būtu jauki tur satikt Vāverīti un Susuriņu, jo par viņiem man lasīt patika visvairāk. Iesaku izlasīt šo grāmatu kopā ar mammu vai tēti. Doties pastaigā, pārrunāt izlasīto, apskaut un samīļot sev tuvos cilvēks. Jo ne vienmēr visu var pateikt ar vārdiem...

Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku

Zane Zusta

1. uzdevums

3. uzdevums

Zanes Zustas grāmata "Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku" ir viegli lasāma. Lasot dzejoļus, katrs lasītājs atradīs tajos sev tuvas tēmas, vai pat iejutīsies galvenā varoņa lomā. Viens no maniem mīļākajiem dzejoļiem ir " Ģērbjamrīmes". Domāju, ka katram ir gadījies apģērbties pilnīgi ačgārni, bet grāmatas autore to apraksta tik asprātīgi un rotaļīgi, ka lika smaidīt gan man, gan manai mammai. Ar interesi lasīju dzejoļus par zobu kopšanu, bailēm no tumsas un grāmatu lasīšanu, laikam tāpēc, ka arī man ir veicies līdzīgi. Manuprāt, nosaukums "Labrīmes" ir atbilstošs grāmatas nosaukums, jo katrs dzejolis ir skanīgs ar interesantu nobeigumu. Iesaku izlasīt šo grāmatu gan maziem, gan lieliem, jo tā vienkārši ir jauka grāmata, kas liek paskatīties uz ikdienišķām lietām ar smaidu. Grāmatā ir arī skaistas ilustrācijas, kas papildina dzejoļus.