Renārs Ozols

5 gadi, Rīga

Esmu foršs un aktīvs puisis, kuram patīk klausīties dažādus stāstus. Kopā ar mammu vai tēti, lasām grāmatas katru vakaru. Arī pats cītīgi mācos lasīt un jau protu izlasīt 2 un 3 zilbju vārdiņus. Lasīšanas stafetes grāmatas lasu un uzdevumus pildu kopā ar mammu.

Iesniegtās recenzijas

Rū pilsētas pasakas

Ēriks Kūlis

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Grāmata “Rū pilsētas pasakas” stāsta par rūķēnu Stiķa, Niķa, Riķa, Ciķa un Nikniķa piedzīvojumiem jaukajā Rūķijā. Grāmatā notikumu ir tik daudz, ka tiekot līdz beigām vairs neatcerējāmies, kas bija sākumā, tāpēc var uzreiz lasīt no jauna un atkal būs jautri. Rūķēniem, it īpaši Nikniķim, visu laiku ir jocīgas un smieklīgas idejas. Klausoties šo grāmatu, mūsu piecgadnieku bieži uzjautrināja rūķēnu muļķīgās domas un prātojumi tādās kā knupīša pirkšana mājdzīvniekiem. Bieži bija par ko pasmieties. Tai pat laikā vecākiem ir jābūt gataviem atbildēt arī uz daudziem nopietniem jautājumiem (piemēram, par miršanu) un izskaidrot sarežģītākus/ nezināmus vārdus un daudzās vārdu spēles. Kopumā grāmata bija izklaidējoša un izglītojoša, rosināja bērnu aizdomāties par savām un citu jūtām. Iesakām šo grāmata pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kuriem patīk labsirdīgi stāsti!

Lidoja sēkliņa

Evija Gulbe

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Dzejoļu krājumā “Lidoja sēkliņa” ir apkopoti jauki un asprātīgi dzejoļi par notikumiem visa gada garumā. Šeit atradīsies gan dzejolis, ko skaitīt pie Ziemassvētku eglītes, gan Māmiņdienas koncertam, gan ikdienas lasīšanai. Lasot grāmatu, likām mazās lapiņas, lai atzīmēti dzejoļus, kuri katram ģimenes loceklim patika. Beigās bijām pārsteigti, ka bija saliktas lapiņas gandrīz pie katra dzejoļa. Ja jānosauc visforšākie dzejoļi, tad piecgadniekam visvairāk patika “Jokokoks”, “Kāmis” un “Dubļu zupiņa”. Mammas mīļākais dzejolis šajā krājumā neapšaubāmi ir dzejolis par košļeņu pieskatīšanu. Mūsu ģimenei šī grāmata ļoti patīk, jo ir izklaidējoša un smieklīga, vairākos dzejoļos varējām caur humoru paskatīties paši uz sevi. Grāmata ir arī ļoti patīkama acīm, kas palīdz noturēt piecgadnieka uzmanību. Turklāt zīmējumi ir ne tikai skaisti, ber arī izglītojoši. Iesakām šo grāmatu gan bērniem visos vecumos, gan pieaugušajiem. Katrs atradīs sev vismaz vienu dzejoli, kas viņu uzrunās.

Koko un Riko skolas zvaigznes

Evija Gulbe, Linda Lošina

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

“Koko un Riko Skolas zvaigznes” turpina anekdotēm līdzīgos īsos stāstiņus par palaidnīgajiem un simpātiskajiem žurku puikām. Šoreiz Koko un Riko gatavojas un uzsāk mācības skolā. Grāmatā tiek parādīts gan uztraukums, kas saistās ar skolas gaitu uzsākšanu, gan mierinājums, ka skola var būt arī jautra. Tāpēc, mūsuprāt, grāmata vairāk piemērota sešgadniekiem un septiņgadniekiem, kuriem skolas gaitu sākšana nav aiz kalniem. Turklāt stāstiņi ir īsi un burti pietiekami lieli, tādējādi topošais pirmklasnieks var grāmatu izlasīt pats un gūt gandarījumu par savām lasīšanas prasmēm. Lasot kopā ar piecgadnieku, grāmata, protams, tiek uztverta savādāk, jo iešana uz skolu bērnu vēl nesatrauc. Neskatoties uz to, arī maziem bērniem grāmata patiks un liksies smieklīga. Mūsu piecgadniekam visvairāk patika žurku puiku ākstīšanās ar burkāniem pirmajā nodaļā un slēpšanās mācības (it sevišķi meklēt attēlā, kur dažas no žurkām noslēpušās). Nobeigumā, mūsu ģimene ir Koko un Riko grāmatu fani un “Skolas zvaigznes”, tāpat kā iepriekšējās Koko un Riko grāmatas, nelika vilties. Iesakām šo grāmatu visiem, kuri gatavojas vai tikko sākuši iet pirmajā klasē.

Kas tu būsi, kad izaugsi jeb Bērnudārza noslēpums

Ieva Samauska

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Grāmata “Kas tu būsi, kad izaugsi jeb Bērnudārza noslēpums” stāsta par četrgadīgā Jānīša piedzīvojumiem kopā ar vectēvu, meklējot noslēpumaino bērnudārza naktsvīru, kā arī ķerot zagļus. Grāmata lasās viegli, notikumi risinās strauji, tāpēc bērnam klausoties nezūd uzmanība. Katrs ģimenes loceklis grāmatā var atrast sev, ko interesantu. Mazajam brālim (5 gadi) ļoti patika Mušiņš-Blusiņš un kaķa glābšana, lielajai māsai (8 gadi) bija interesanti meklēt noslēpuma atrisinājumu, mammai patika, ka grāmata iepazīstina bērnus ar dažādām profesijām, savukārt, tēti grāmata atgrieza bērnībā, atpazīstot vietas un nosaukumus dzimtajā pilsētā Saldū. Jāpiemin, ka, lasot grāmatu, nepameta jautājums vai četrgadīgs bērns tik bieži var būt nepieskatīts un kā četrgadnieks spēj izlasīt tik sarežģītus vārdus kā ”nepiederošajiem ieeja aizliegta”? Kopumā mūsu ģimenei grāmata patika. Dodam 4 zvaigznes (no piecām).