Elza Pētersone

6 gadi, Liepāja

Dzīvespriecīga,komunikabla meitene,kura šobrīd atklāj aizraujošo grāmatu pasauli un vēlās vasarā pilnveidot savu lasītprasmi,gatavojoties skolai.

Iesniegtās recenzijas

Pagalma enciklopēdija jeb Kas tad tas?

Agnese Vanaga, Agate Lielpētere

1. uzdevums

3. uzdevums

Man patika,ka grāmata nebija pārāk bieza un bija interesanta.Šo grāmatu lasīju kopā ar mammu. Lasīju priekšā savam brālītim.Grāmata ir par pilsētas kaķi Pūci, kas tagad dzīvo laukos. Viņš satiek pupuķi,čūsku,mušas,bebru,sikspārni,kurmi,zivju gārni,slieku,vāveri,skudras,ezi,dēli,bizbizmārīti,dzenis,gulbi un mazulīti.Viņš katru salīdzina ar sevi. Man patika lasīt šo grāmatu,jo man patīk kaķi. Bija arī smieklīgi,ka kaķis tēloja taksi mušām un citas vietas grāmatā. Šī grāmata lika man aizdomāties un iztēloties kā tas būtu, ja kaķi peldētu,kā bebri, kaltu dobumus,kā dzeņi,būtu asi kā eži, karātos kājām gaisā kā sikspārnis un būtu kā citi dzīvnieki. Lasot grāmatu uzzināju, kas ir dēle, šādu vārdu vēl nebiju dzirdējusi un nezināju,kas tā ir. Man patika grāmatas zīmējumi,kas bija krāsaini un ar burtiem. Izlasot grāmatu sapratu, ka katrs dzīvnieks ir atšķirīgs un pielāgojies savai videi. Man ļoti patika lasīt šo grāmatu un noteikti iesaku to lasīt citiem.

Kurmītis un sudraba kurpes

Arta Ozola-Jaunarāja

1. uzdevums

3. uzdevums

Šo grāmatu es bibliotēkā izvēlējos ,jo man tā likās skaista, patika grāmatas vāks un zīmējumi, jeb kā mamma saka- ilustrācijas,iekšā grāmatā. Patika, ka kurmītis dzīvo Latvija ( grāmatā bija rakstīts,ka dodas uz Pārdaugavu (mamma teica, ka tā atrodas Latvijā - Rīgā) Patika, ka varēju mācīties spāņu valodu, kā skaitīt līdz desmit. Grāmata ir par kurmīti un viņa sudraba kurpītēm. Grāmatas beigās izlasot, var uzzināt, ka šī grāmata ir radusies pateicotie dzejolim par kurmīti un viņa kurpītēm. Kurmīša kurpītes ir maģiskas un īpašas ,kā mākoņi, kā zvaigznes, ar viņām var dejot gan ziemā, gan vasarā. Dzīvē nevienu kurmi neesmu redzējusi, tikai to rakumus, bet grāmatās nevienam kurmim kurpes neesmu redzējusi. Man patīk, ka tik melnam,tumšam dzivnieciņam, kas visu savu dzīvi pavada zem zemes rokoties ir sudrabainas,spīdīgas kurpes,kā zvaigznes ar kurām dejot, jo manuprāt,zem zemes rokoties visu laiku nevari priecāties. Jo kamēr citi sildās saulītē,kurmītis rok.Viņam kādu prieciņu dod šīs kurpes.Iesaku šo gramatu visiem izlasīt.

Uzmanību - nikns suns! jeb Figaro, beidz baidīties!

Ieva Samauska

1. uzdevums

3. uzdevums

Man šī grāmata ļoti patika,ja sākumā likās,ka daudz būs jālasa, tad kad sāku lasīt laiks pagāja nemanot.Ļoti patika zīmējumi. Šī grāmata ir par putnu sunīti Figaro,kurš bija ļoti bailīgs. Viņš mēģināja uzveikt bailes,prasot padomus apkārtējiem. Apkārtējie deva visādus savādus padomus. Bet tā īsti neviens nevarēja līdzēt. Bet te vienu dienu Figaro iemīlējās kucītē Albā un pārstāja baidīties. Līdzīgi kā multenītē “Ledus sirds” īsta mīlestība var izkausēt ledus sirdi, tad īsta mīlestība palīdz pārvarēt visas bailes vai vismaz likt par tām piemirst.Mamma teica, ka mīlestība liek paveikt neiespējamo.Ļoti patika laimīgās beigas,ka Figaro izdevas tikt vaļā no baidīšanās un, ka saimnieki viņu uzskatīja par vislabāko suni pasaulē. Noteikti iesaku izlasīt grāmatu saviem draugiem.

Vislabākā vasara

Līga Rozentāle

1. uzdevums

3. uzdevums

Šī grāmata bija par to, kā četri bērni Sāra,Miks,Īva un Alise pavada vasaru laukos pie omes un opja. Visu stāstīja Sāra. Šo grāmatu lasījām kopā ar mammu. Un šobrīd tā ir mana vismīļākā grāmata. Man patika lasīt šo grāmatu, jo likās, ka es to būtu sarakstījusi vai arī, ka es būtu viena no grāmatas galvenajām varonēm. Es tāpat, kā Sāra šoruden iešu skolā. Man abas omes un opji dzīvo laukos un arī vasarā es braucu padzīvoties pie viņiem. Arī man ir mazāks brālis, gluži kā Sārai. Arī man ir Jāņonkuls,kurš dzīvo pie manas omes un opja.Ar kuru man patīk spēlēties. Laukos omei un opim ir suns,dārzs,saimniecība, kukainīši un viss kā aprakstīts grāmatā,tikai dažas lietas atšķiras. Pat mana mamma teica, ka tādas esot bijušas viņas vasaras. Man arī liekas, ka vislabākā vasara ir laukos pie opja un omes darot interesantas un aizraujošas lietas, kuras ikdienā nedari,palīdzēt viņiem un spēlēties kopā ar brālēniem un māsīcām. Tas ir tik jautri!Vari pavadīt daudz laika svaigā gaisā,ēst gardumus no dārza,mācīties par dabu un dzīvniekiem,kas ir apkārt. Grāmatā ir skaisti zīmējumi un noteikumi,kuri ir jāievēro,lai būtu droši un vasara būtu izdevusies, lai nav jāpavada vasara slimnīcā, gultā vai ar ģipsi kā Sāras un Mika tētim! Šo grāmatu es noteikti iesaku visiem izlasīt,lai visi zin kādai jābūt vislabākajai vasarai!