Beatrise Godiņa

5 gadi, Olaines novads

Mani sauc Beatrise. Man ļoti patīk lasīt grāmatas un sēnes. Grāmatu nosaukums protu izlasīt jau pati, bet parējo man un māsai priekšā lasa mamma vai tētis.

Iesniegtās recenzijas

Koko un Riko skolas zvaigznes

Evija Gulbe, Linda Lošina

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Evijas Gulbes un Lindas Lošinas grāmata “Koko un Riko skolas zvaigznes” ir stāsts par diviem jaukiem pelēniem, kuri ir uzsākuši skolas gaitas. Grāmata īpaši ir piemērota bērniem, kuriem tuvākajā laikā jāuzsāk iet skolā. Izlasot šo grāmatiņu, bērni var rast atbildes interesantā veidā – caur pelēnu skatu punktu – uz vairākiem neatbildētiem jautājumiem par skolu. Man ļoti patika, kā pelēni spēlēja ar burkāniem mēmo šovu. Tā kā grāmatiņā lasāmā teksta ir diez gan daudz, tad mazajam lasītājam ir jāprot jau samērā labi lasīt, vai arī jālūdz vecāku palīdzība, lai dotos kopā ar pelēniem skolas dzīves izpētes ekskursijā. Man vislabāk patika stāstiņš par to, kā pelēni pārbiedēja žurnālistus, rezultātā kļūstot par skolas zvaigznēm. Interesanta bija arī pieeja kā skolotājs mācīja pelēniem saskaitīšanu un atņemšanu, ceru, ka arī man, kad iešu skolā, būs tik interesantas mācības.

Āpsēns Pēcis un brīnumbrilles

Agija Staka

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Agijas Stakas grāmata “Āpsēns Pēcis un brīnumbrilles” ir stāsts par āpsēnu vārdā Pēcis, kuram diemžēl ir slikta redze un nepieciešamas brilles. Kā jau visiem mazuļiem, arī Pēcim nepatīk valkāt brilles. Līdz ar to grāmatiņa varētu būt ļoti noderīga ikvienam bērnam, kuram nepieciešams valkāt brilles. Stāsta galveno varoni bērns varētu salīdzināt ar sevi un apzināties, ka brillēm piemīt superspējas – tās sniedz iespēju redzēt pasauli košās krāsās un precīzos apveidos, kā arī iespējams izdosies saskatīt to, ko citi nespēj ieraudzīt. Grāmata ikvienu pārsteigs ar ļoti košiem un piesaistošiem attēliem – šķiet, ka arī lasītājs ir nokļuvis līdzās āpsēnam un pārējiem grāmatiņas varoņiem. Grāmata ir izcili piemērota tiem, kuri tikai mācās lasīt, jo lasāmo tekstu nav daudz, tie ir viegli uztverami, kā arī uzrakstīti ar lielajiem burtiem, kas ir ļoti svarīgi, uzsākot lasīšanas brīnumaino piedzīvojumu.

Hugo meklē sapnīti

Diāna Kaijaka

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Diānas Kaijakas grāmata “Hugo meklē sapnīti” ir īsts sirsnīguma un labestības iemiesojums. Mazais āpsēns Hugo ir tik apjucis un noraizējies, jo nevar atrast savu sapnīti. Brīžiem mani pārņēma skumjas un vēlme palīdzēt āpsītim, bet labi, ka viņam bija tik labi draugi, kas deva padomus un palīdzēja nokļūt līdz savam sapnītim. Man patika, ka grāmatā ilustrācijas bija uzzīmētas pa visu lapu un tās bija košās krāsās, kā arī piesaistīja tas, ka lasāmais teksts bija īss un viegli izlasāms arī tiem, kas tikai mācās lasīt. Grāmata māca, ka gadījumos, kad rodas grūtības vai neziņa, ir jāmeklē draugi, kas var palīdzēt kaut vai ar padomu. Interesanta ideja bija āpsītim Hugo uzlikt zilu šalli, tad pirmais, ko ierauga, pāršķirot nākamo lapu, bija āpsītis ar savu zilo šalli.

Apaļā Bebe

Linda Nemiera

1. uzdevums

2. uzdevums

3. uzdevums

Lindas Nemieras grāmata “Apaļā Bebe” ir mana mīļākā grāmata, jo šķiet ir uzrakstīta tieši par mani. Arī mani visi sauc par Bebi un, kad biju pavisam maziņa, arī man ļoti svarīgs bija sosītis. Kad tas pazuda, sāka lidot apaļi “Bā”, gluži kā grāmatas Bebei. Tāpat man arī viss bija apaļš – apaļa galva, apaļas acis, apaļš dupsis … Grāmatā ir ļoti skaistas un košas ilustrācijas, kas piesaistīs ikviena mazā lasītāja uzmanību. Priecē, ka grāmatā ir ievietoti vairāki nelieli stāstiņi par Bebes dzīvi, kurus var lasīt pa vienam katru vakaru un tad “taisīt apaļās acis ciet un saldi, saldi čučēt līdz pašam rītam”.