Estere Pīra

8 gadi, Tukums

Čau! Es esmu Estere. Man ir 8 gadi. Mācos Tukuma E. Birznieka - Upīša 1. pamatskolā un Tukuma Mākslas skolā. Man patīk jāt ar zirgiem, vingrot un dejot. Arī lasu grāmatas.

Iesniegtās recenzijas

Plēsēja tiesības. Zvērīgs detektīvs

Anna Starobiņeca

1. uzdevums

Plēsēja tiesības. 1. Uzdevums Āpsis Vecākais un Āpškāns nemaz nedabūja atpūsties. Naktī sākās tracis jēru kūtī. Tā kā durvis bija ciet, tad zaglēm – 2 lapsām, kuras bija izgudrojušas kūtī nolaisties caur lūkām ar striķiem. Katra nokoda pa jēram, un aiznesa uz savu alu. No rīta abi suņi Reksis un Kāravs aizskrēja pie Āpša policista, un izstāstīja, ka divi jēri pazuduši. Viņi aizgāja uz fermu, un satika saimnieci un jautāja vai viņa ir ko redzējusi. Bet neviens neko nebija redzējis. Policists Āpsis teica, lai pārmeklē visu apkārtni, un atrada alu, bet tur nekā iekšā nebija. Tā kā visi fermas iemītnieki bija gājuši meklēt, tad pa to laiku lapsas bija aizgājušas uz fermu, lai atkal ko apēstu. Bet Āpsis to saprata, un iedomājās, ka droši vien, ka viņas būs piemuļķojušas izmeklētājus. Āpškāns ātri skrēja, par laimi, lapsas karājās atkal tajā pašā striķī lūkā. Un tad viņas sāka bēgt šurpu turpu, līdz viņas saskrējās un Āpsis varēja viņas noķert un ielikt cietumā uz 10 gadiem, un viņām bija jākļūst par veģetārietēm. Pēc šiem notikumiem, gan Ņina Palna, gan lapsas, gan daži līdzjutēji vairs neēda dzīvniekus.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Plēsēja tiesības. 4. uzdevums Kādā dienā notika kaut kas šausmīgs. Vistu kūtī, vistām, kuru apsargāja suņi Reksis un Kāravs, tika uzbrukts. Notiek izmeklēšana, kuru vada policists Āpsis no Tālmeža. Kamēr notiek izmeklēšana un vēl visādi citādi notikumi, notiek nākamais noziegums – tiek nogalēta vista. Izmeklēšanā iesaistās visi suņi, vistas, strazdulēns, cūkas, āpši, lapsa, zaķis un arī vilks. Šis stāsts bija ļoti interesants, aizraujošs, un arī beigās labsirdīgs. No grāmatas nosaukuma likās, ka būs bubuli, spoki, daudz asinis un nāves, bet tā nebija. Loti patika.

Patiesā laumiņa

Mets Heigs

1. uzdevums

Patiesā laumiņa 1. Uzdevums Kādu dienu Laumiņa kopā ar Aadu gāja staigāties pa parku,un ieraudzīja divus noskumušus puikas sēžam uz soliņa. Patiesā piegāja pie viņiem, un prasīja, kas noticis? Kāpēc raudat? Tie atbildēja, ka viņi visiem saka patiesību, un pēc tam neviens negrib ar viņiem draudzēties. Laumiņa tik ļoti sasmaidījās, sāka lēkāt, dejot. Aada un puikas nesaprot, kas notiek. Izrādās uz pasaules ir kādi cilvēki, kas saka tikai patiesību, tikai patiesību. Laumiņa izstāstīja savu dzīves stāstu, un šī patiesība puikas darīja priecīgus. Laumiņa saprata, ka viņai ir piešķirta visvērtīgā, vislabākā dāvana piedzimstot. Un viņa varēja ar to darīt kādus cilvēkus laimīgus.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Patiesā laumiņa 4. Uzdevums. Patiesā Laumiņa piedzima ar dāvanu teikt patiesību, tikai patiesību. Viņai bija tikai 1 draudzenīte – pelīte Maarta, kas dzīvoja laumiņas matos. Laumiņa jutās vientuļa, jo nebija citu draugu, un neviens negribēja draudzēties ar viņu. Patiesā Laumiņa nolemj pamest mājiņu, un doties pasaulē. Ceļā atgadās visādi negadījumi, kuru laikā milzīgs trollis viņu aizlidina uz Helsinkiem. Tur viņa nejauši satiek tik pat skumīgu, vientuļu meiteni Aadu. Patiesā Laumiņa atkal saka patiesību,un notiek brīnums. Patiesība rada vislabako, vissirsnīgāko draudzību. Tāpēc šī grāmata ir īpaša. Jo patiesība mūs dara laimīgus.

Papus Tru

Dzintars Tilaks

1. uzdevums

Kādu dienu uz Papus Tru mājām atnāca kāda smalka dāma. Papus Tru iedomājās, ka viņš varētu ielīst dāmiņas rokas somiņā un paceļot. Izrādījās, ka sieviete strādāja par policisti, kura izmeklē zādzības. Sēžot somiņā, pēkšņi mašīnā iezvanījās telefons. Tas bija izsaukums par bēgošu zagli tuvumā, kas bija nozadzis pulksteni. Policiste apturēja skrienošo zagli un gribēja no somiņas izvilkt šaujamo, bet izvilka Papus Tru. Zaglis smējās, un aizbēga, bet dāmīte brīnījās, kā trusis varēja atrasties viņas rokas somiņā. Policiste nolēma aizvest trusi atpakaļ uz mājām, bet tajā juceklī garausis jau bija aizlaidies uz pārtikas veikalu. Tur viņš pagrauza ābolus, salātus, burkānus. Tad Papus Tru pamanīja, ka pie viņa lielā ātrumā brāžas apsardzes darbinieki, kas izskatījās dusmīgi. Viņš šausmīgā ātrumā līku loču joņoja starp cilvēku kājām un izspruka laukā pa durvīm. Sirds gandrīz arī izlēca pa krūtīm laukā. Un no visiem pārdzīvojumiem pilsētā noguris, Papus Tru izdomāja , ka labāk ir atgriezties mājās, pie mīļā saimnieka, kas par viņu tā rūpējas. Kā arī nolēma sienā vairs neskrubināt caurumu.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Šī grāmata stāsta par drosmīgu trusi Papus Tru, kas izgrauza savā būdiņā caurumu un izkļuva dārzā. Tad izraka caurumu apakšā zem žoga, pa kuru izlīda, un ieraudzīja plašo pasauli. Papus Tru devās ceļā, vēroja cilvēkus, turpināja iet pa tirgu, pa laukiem, līdz tika līdz vecam šķūnim, kur kārtīgi saēdās. Patika, kā trusis veikli aizbēga no lapsas. Kā viņš atrada un parūpējās par mazajiem kucēniem, tos baroja un slēpa savā izraktajā alā, līdz tie bija paaugušies. Stāsts ir mīļš , par labsirdību un izpalīdzību.