Letīcija Vita Eizenberga

9 gadi, Talsi

Nesen man palika 9 gadi, iešu 3. klasē. Daudz zīmēju, tāpēc eju Mākslas skolā. Eju arī basketbola treniņos, jo tētis liek. Kad laiks, lasu interesantas grāmatas par dzīvniekiem. Pati rakstu un zīmēju komiksus.

Iesniegtās recenzijas

Īsta drauga dienasgrāmata. Roulija Džefersona grāmata

Džefs Kinnijs

1. uzdevums

Kādā karstā vasaras dienā es ar Gregu domājām ko varētu interesantu darīt. Tā kā bija karsts tad iet peldēties bija laba doma. Mēs aizgājām uz tuvāko dīķīti kur agrāk arī bijām peldējušies un tas nebija dziļš. Gregs teica ka te agrāk dzīvojuši krokodili. Es gan tam neticēju. Viņš arī teica ka tie nav bijuši lieli tāpēc daudzi tos nemaz nav pamanījuši. Es viņam teicu ka krokodili pie mums dzīvo tikai ZOO. Bet viņš zvērēja ka savam labākajam draugam taču nemelotu. Un ja viņš melo lai tūlīt kaut kas notiek tad viņš kļūšot klausīgs zēns. BITĪT MATOS! Mēs ieradzījām kaut ko peldam dīķī. Tas bija zaļš un šļakstinājās. Īsti saprast nevarēja kas tas ir. Bet tas peldēja uz mūsu pusi. Mums bija bail. Es Gregam teicu ka tagad ticu par krokodiliem. Bet viņš bēga un teica lai beidzu runāt par tiem stulbajiem krokodiliem! Tie tur nav bijuši! Bet mēs tomēr aizskrējām prom.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Man šī grāmata patīk jo tā ir smieklīga un ar daudziem smieklīgiem zīmējumiem. "Grega dienasgrāmatas" neesmu lasījusi bet redzējusi smieklīgo cilvēciņu uz vāka. "Roulija Džefersona grāmata" ir pirmā šī autora grāmata ko izlasīju. Tā kā šajā grāmatā Roulijs ļoti daudz raksta par Gregu tad šī varētu būt līdzīga iepriekšējām grāmatām. Gregs bieži izjoko savu draugu Rouliju. Rouliju viņš arī apmuļķo kad liek kārtot viņa istabu un darīt dažādus darbus viņa vietā. Par to iedod Roulijam labā zēna apbalvojumus. Man Roulijs liekas vientiesīgs. Viņš nav muļķis jo skolā labi mācās. Grāmatā ir daudz īsi stāstiņi un komiksi ko abi zēni raksta un zīmē. Tie ir smieklīgi. Kur kādam vīram nojauc māju jo zīmītē izdzisuši burti. Nepatika tikai vieta kur Roulijs atraugājas un izvemjas. Un par smirdīgo zeķi ko Gregs liek Roulijam pie deguna. Domāju īsti draugi tā nedara. Gribēšu izlasīt arī nākamo grāmatu.

Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā

Ieva Samauska

1. uzdevums

Kā jau Tila māmiņa nojauta viņas dēliņš Tils un somzīlīšu meitenīte Tīna sadraudzējās. Abi bieži tikās un trenējās kopā lidot. Tils un Tīna izauga. Tad Tils sāka vīt ligzdiņu kā somzīlīšu tēti to dara. Viņš ļoti centās lai ligzdiņa somiņa Tīnai patiktu un viņa izvēlētos ar viņu dzīvot kopā. Kad Tīna ieraudzīja ligzdiņu viņai tā ļoti patika. Jaunās ģimenītes ligzdiņa bija netālu no vecās ligzdas. Vislaimīgākā bija somzīlīšu māmiņa Kamilla kurai atkal no prieka par Tilu un Tīnu izkrita un saplīsa jauna tasīte. Arī Tila brāļiem bija savas ligzdiņas un viņi dzīvoja netālu. Tā viņi viens otram varēja palīdzēt un kopā aizstāvēties no nelūgtiem ciemiņiem jo ģimenei ir liels spēks kaut arī esi maza somzīlīte.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Es jutu līdzi mazajai somzīlītei Tilam jau no paša sākuma kad viņš pats pēdējais izšķīlās. Nepatika ka vecākie brāļi un māsas sākumā par viņu smējās ka viņš vārgs un neprot lidot. Kaitinošs bija krauķis Ķēzītājs kas ar savu balto ķēpu trāpīja Tilam un par to smējās. Bet Tila brālis aizstāvēja Tilu un aizdzina Ķēzītāju. Man bija bail kad Tilam uzbruka vistu vanags! Labi ka uzradās Tila vectēvs Mimmijs un Tilu izglāba. Tils arī iemācījās lidot. Viņš satika somzīlīti Tīnu un abi sadraudzējās. Viņi kopā iemācījās lidot. Grāmata māca nekad nepadoties.

Papus Tru

Dzintars Tilaks

1. uzdevums

Papu Tru pavasarī atbrauca apciemot sieviete no kafejnīcas. Bet pāris dienas vēlāk arī kucēnu saimnieki ar abiem kucēniem! Sunīši bija paaugušies bet viņi atcerējās savu papu Tru. Noteikti pēc smaržas un pēc mīkstās, siltās vilniņas. Kucēnu saimnieki bija uzzinājuši truškopja adresi no kafejnīcas sievietes. Viņi gribēja iepriecināt kucēnus. Un tas saimniekiem izdevās. Sunīši lēkāja un dauzījās ar papu Tru no liela prieka. Un Tru lēkāja līdzi it kā būtu mazs trusēns. Arī papus Tru bija ļoti priecīgs satikt savus kucēnus.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Man šī grāmata ļoti patīk. Papus Tru bija tik mīļš ka palīdzēja abiem mazajiem kucēniem. Kā tā vīrs varēja atstāt kucēnus ziemā sniegā? Man viņi bija ļoti žēl. Papus Tru bija īsts tētis ka par viņiem parūpējās kaut arī viņš bija trusis. Un kucēni trusi izglāba no lapsas nikni rūcot alā. Labi ka beigās visiem bija savas mājas. Katrs bija siltumā un paēduši. Tagad es arī gribu trusīti jo zinu kas viņam garšo un kā par viņu jārūpējas.

Patiesā laumiņa

Mets Heigs

1. uzdevums

Patiesā laumiņa un pelīte Maarta kopā ar savu jauno draudzeni Aadu pārcēlās uz citu vietu un ievācās jaunā mājiņā. Mājiņa bija visai veca tāpēc lēta un Aadas tētis to varēja nopirkt. Un tur viņus sagaidīja jauns pārsteigums! Mājiņā mita mājas gariņš. Mazs, labsirdīgs vecītis kurš zināja tuvumā dzīvojošas laumiņas un elfiņus. Patiesai laumiņai šeit izdevās noklusēt nepatīkamas lietas jo vecās tantes burvestība tik tālu nedarbojās. Viņa vairs nesāpināja nevienu sirsniņu un bija laimīga.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Uzzīmēju lielas laumiņas acis jo acis arī nekad nemelo. Parasti pati arī saku patiesību un to ko domāju tāpēc saprotu Patieso laumiņu. Ne vienmēr patiesība patīk. Tad labāk paklusēt ja negrib melot un ja negrib kādu sadusmot vai sāpināt. Man patika ka grāmatā ir ļoti daudz zīmējumu. Un smieklīgas vietas kur laumiņa māsiņas dzimšanas dienā dziedāja ka māsa ir traka. Vai kur elfiņu Virtuli nosauca par Smirduli! Vai sarunā ar zaķi par zaķa kaku. Patiesai laumiņai ir pelīte Maarta kura dzīvo viņas matos. Vienīgā draudzenīte. Līdz trollis viņas aizmet uz Somiju kur viņas satiek noskumušu meiteni Aadu. Man meitene ir žēl ka viņai jāpārceļas un jāpamet draugi. Bet abas vairs nav bēdīgas un nav vientuļas. Patiesā laumiņa kļūst Aadas draudzene jo īsti draugi viens otram saka patiesību.