Raivo Karlsons

9 gadi, Ogre

Labdien, mācos Ogres sākumskolā. Grāmatas- ir interesantas un ir, ne tik interesantas. Atzīšos, ne labprāt lasu tās, labāk patīk lasīt žurnālus Ilustrētā Junioriem un Kā tas strādā. Bet mamma saka, ka lasot grāmatas būs bagātāks vārdu krājums, ar ko pastāstīt savas domas un sajūtas. Un ja nav naudas, lai aizceļotu uz eksotiskām valstīm vai te pat netālu, tad ar grāmatas palīdzību var iepazīt šīs valstīs. Un var pat izdarīt neiespējamo- nokļūt pagātnē. Tā kā jālasa katru dienu. Bet visvairāk man patīk matemātika, peldēšana, veloorientēšanās un kokapstrāde. Un jā, arī datorspēles ar draugiem. Esmu jautrs, draudzīgs, bet brīžiem arī ātri sadusmojos, ja mani traucē.

Iesniegtās recenzijas

Pakss

Sāra Penipārkere

1. uzdevums

Pāri pļavai viens uz otru skatījās Pīters ar Paksu. Pakss bija tramīgs, spalvas uz muguras saslējās stāvus, jūtot par tuvojošos nelaimi. No pamestās fabrikas puses skrēja Pītera tēvs un satraukts sauca puiku. Bet Pīters nedzirdēja tēva saucienus, jo priecīgi klibodams steidzās pie sava drauga- lapsas. Tajā brīdī netālu gar Pīteru skrēja viens liels koijots, kuru uzmeta gaisā mīnas sprādziens, no kura cieta arī Pīters. Viņš pamodās slimnīcā ar ieģipsētām abām kājām, ļoti sāpēja galva. Palātā bija viņa tēvs, kurš teica, ka viņš vairs neies karā, un tagad dzīvos pie vectēva visi kopā, ka Pakss, Kuplaste un Sīkulis dzīvo mežā netālu no vectēva mājas. Pīters ilgi nogulēja slimnīcā, jo bija arī citas traumas pēc sprādziena. Pēc sprādziena traumām Pīters vairs nevarēja spēlēt beisbolu, bet bieži apciemoja Volu, mācījās strādāt ar koku. Tuvajos mežos dzīvoja daudz lapsu. Pīters pabeidza skolu un ar laiku kļuva par slavenu galdnieku, koktēlnieku. Viņš atvēra dzīvnieku patversmi pamestajiem dzīvniekiem un reizi nedēļā pilsētas skolā bērniem mācīja kokapstrādi un stāstīja par rūpēm un atbildību par pieradinātajiem dzīvniekiem.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmata atgādināja stāstu par Mazo Princi un lapsu.Katrs atbildīgs par pieradināto dzīvnieku.Galvenie varoņi-12gadīgais Pīters un lapsa Pakss.Paksu no miršanas izglāba 7gadīgais Pīters, kad lapsēnam bija tikai 2nedēļas,vecāki miruši.Pīteram tas laiks arī bija smags,jo bija mirusi mamma un tēvs vienmēr dusmīgs.Stāsts sākas,kā Pīters ar tēvu ved Paksu pamest mežā,jo jādzīvo pie vectēva un tēvs dosies karā.Pīters jūtas ļoti vainīgs,tāpēc naktī nolemj, doties pēc Paksa un atvest mājās.Mežs ir 200jūdzes no mājas.Viņš saliek mugursomā nepieciešamo un no rīta dodas ceļā.Tikmēr Pakss ceļa malā gaida puiku.Paiet dienas.Tas nenotiek.Pakss ir izsalcis,bet viņš nemāk medīt,jo visu dzīvi ēdis tikai sauso barību.Mežā viņš satiek citas lapsas,ar kurām sadraudzējas.Pakss ātri iemācās medīt.Tajā laikā Pīters mežā salauž potīti un nokļūst pie sievietes Volas,kura netālu dzīvo.Viņai ir viena kāja,jo otru zaudējusi karā uz mīnas.Vola ieģipsē Pītera kāju.2nedēļas Pīters dzīvo pie viņas,lai atgūtu spēkus un dotos pēc Paksa.Vola no koka taisa koka marionetes.Pīters arī mācās strādāt ar koku.Pakss no lapsām uzzin,ka netālu ir daudz karaslimo.Tie nes lielus postu dabai, dzīvniekiem un cilvēkiem.Starp tiem ir arī Pītera tēvs,viņš rok zemē mīnas.Uz mīnām uzkāpj dzīvnieki-mirst.Dzīvi paliek Pakss,Kuplaste un Sīkulis,tikai viņš zaudēja vienu kāju.Pēc 2nedēļām Pīters un Pakss satiek viens otru,puika palīdz aizdzīt prom koijotus,kas uzbrūk lapsām.Pīters neņēma Paksu līdzi,jo redzēja,ka mežs ir viņa mājas.

Dogmens blusu valdnieks, 5

Deivs Pilkijs

1. uzdevums

Dogmens nebija gulējis visu nakti, pat ne uz minūti neaizvēra acis, jo neprātīgi stipri kasījās. No rīta Zibenzellis un Kaķbērns teica, ka obligāti jāiet pie ārsta pārbaudīties, vai nav saslimis ar stresa slimību pēc iepriekšējās dienas pārdzīvojumiem. Ārsts veica rūpīgu pārbaudi un atrada trīs sīkas, jo sīkas blusas. Mikroskopā ārsts izbrīnīts ieraudzīja, ka tās nav parastas blusas, un rādīja Dogmenam- tie taču bija samazinātie Ruksis, Īgnulis un Dullis. Dogmens ielika viņus sērkociņu kastītē un aiznesa uz policiju (sākumā gan gribēja nest uz Skolas dabaszinību kabinetu). Tika sasaukta policijas ārkārtas sapulce, kurā visi nolēma, ka jādod viena iespēja Pītijam, jo Pītijs centās laboties un vakar izglāba pilsētu no Ļaunajiem. Tā kā Ruksis, Īgnulis un Dullis ir noķerti, viņi atbrīvoja Pītiju no cietuma. Pītijs apsolīja, ka vairs nedarīs ļaunus darbus. Tagad mazais Pītijs var dzīvot kopā ar Tēti Pītiju un Draugiem. Un iet Skolā. Bet, ja uz Skolu nevarēs iet, tad Tētis varēs palīdzēt mācīties no mājām.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmatu izlasīju nepilnu divu stundu laikā. Galvenie varoņi Dogmens, Pītijs, Pītija mazais klons, 80- HD, Ruksis, Pērtiķīgnulis, Krokodullis un citi. Vienā dienā pie mazā Pītija uz Dogmena māju atnāca sociālais inspektors, un lika mazajam Pītijam iet uz Skolu. Ejot uz Skolu, mazais Pītijs saprata, ka tas īstenībā ir viņa tētis, Ļaunais Pītijs. Ļaunais Pītijs ilgi negribēja piekrist, ka viņš ir tētis, teica ka mazais Pītijs ir viņa klons. Izrādījās, ka Ļaunais Pītijs grib viņu glābt no Ļaundariem- Ruksis, Īgnulis un Dullis. Ejot pa ceļu Tētis Pītijs stāstīja, kādas briesmas draud mazajam Pītijam, par savu bērnību, par to, ka viņš nav bijis saprasts, pārprasts un apmelots, kā izbēga no cietuma. Mazais Pītijs brīžiem stāstīja joku par Tuk-Tuk!! Kas tur ir? Hmmm..ēeee..Puķe uzkakāja tev uz galvas!!! Tā mainīja vārdus, kas uzkakāja. Līdz vienā brīdī mazais Pītijs ieraudzīja lielu robotu-brontozauru. Sākās cīņa starp Lielo Pītiju un Ruksi, cīņā piedalījās arī policija. Dogmens cīņas laikā iekrita augšanas konservu fabrikā un kļuva milzīgs. Mazajam Pītijam radās ideja nokrāsot Brontozauru brūnā krāsā, lai tas izskatās pēc vāveres. Dogmenam ļoti patīk ķert vāveres, tādēļ uzreiz noķēra Brontozaur-vāveri un sāka košļāt. Pītijs atrada samazinātājieroci, kas samazināja Dogmenu. Visi priecājās par uzvaru, bet tad saprata, ka ļaundari ir pazuduši un Dogmens visu laiku kasās. Tālāk bija skumjais brīdis- mazais Pītijs kopā ar policistu veda tēti uz cietumu. Kopumā grāmata bija smieklīga.