Ance Kustavus

9 gadi, Limbaži

Esmu 9 gadus jauna dāmīte. Es esmu lielā māsa piecgadīgajam brālim Aigaram. Lasīšanas stafetē piedalos jau otro gadu pēc kārtas. Patīk lasīt grāmatas- it sevišķi tādas biezas, kuras tik ātri nemēdz beigties. Dažreiz lietainos vakaros patīk iedzert siltu tēju un papļāpāt ar draudzenēm. Es esmu ļoti radoša. Man patīk radoši darbiņi, kur var ķimerēties un kuros ir ļoti smalkas detaļas.

Iesniegtās recenzijas

Mazā Vilka varoņdarbu dienasgrāmata

Īans Vaibravs

1. uzdevums

Jau iepriekšējā grāmatā tēvocis vilks saprot, ka tomēr nav labi darīt tikai sliktu. Viņš saprot arī to, ka pie savas vientulības ir vainīgs tikai un vienīgi viņš pats. Tāpēc tēvocis sāk rīkoties. Tēvocis ieceļ mazo vilku par direktora palīgu jo viņš sevi ir pierādījis darbos. Mazā vilka tēvocis izvelk savus noslēptos naudas krājumus lai pārveidotu savu skolu. Sākumā viņam klājas grūti jo grūti ir šķirties no gadiem netērētās naudas. Bet jo vairāk viņš iztērē jo vairāk skolēni piesakās skoliņā. Nu taisni brīnums! Tēvocis pats par to ir ļoti pārsteigts. Arī draugu pulks tikai turpina augt. un izrādās, ka viņi abi kopā ar mazo vilku ir lieliska komanda jo darbs nudien sokas no rokas.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Šī grāmata tiešām "rullē". Super interesanta. Manuprāt arī zīmējumi paspilgtina notikumu norisi. Es pirms grāmatas iesākšanas klusībā cerēju ka šajā grāmatā parādīsies mazā vilcēna vecāki, nu vismaz atbildēs uz viņa vēstulēm, bet nekā. Tas man lika nedaudz vilties. Bet piedzīvojumi un pakaļdzīšanās vienalga bija aizraujošas un interesantas lai piesaistītu lasītāja uzmanību. Man ļoti patika tas ka ļauno lapsu grāmatas beigās noķēra un viņš saņēma pelnīto sodu. Labi ka uzvar labais! :)

Mazā Vilka nelietību grāmata

Īans Vaibravs

1. uzdevums

Ļaunais tēvocis ēd pupiņas kas viņam ļoti garšo. Vilks ēd un ēd un ēd līdz saprot, ka vairs neko nespēj ieēst. Nejauši Tēvocis paskatās spogulī un ierauga divas ļaunas acis un atņirgtus zobus kas raugās viņam pretī. Tēvocim aizvien vairāk un vairāk sāk nepatikt savs spoguļattēls. Naktī viņš redz sapni kurā pats aiziet bojā tāpēc ka dara viesiem sliktu. Tēvocis saprot, ka kaut kas ir jāmaina savā dzīvē lai nepiepildītos redzētais sapnis. Viņš aizsūta garu jo garu vēstuli mazā vilka vecākiem lai uzaicinātu ciemos. Vecāki saņem tēvoča vēstuli un ir ļoti pārsteigti. Arī viņi saprot, ka rīkojušies nepareizi jo nav atbildējuši uz mazā vilcēna vēstulēm. Vecāki dodas ciemos ar helikopteru un lūdz piedošanu mazajam vilcēnam. Cik liels un neviltots ir atkalredzēšanās prieks!

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Kāda jēga no naudas ja nevari to tērēt! To es varētu teikt par mazā vilka tēvoci. Mazais vilcēns sevi pierādīja dažādos pārbaudījumos, bet tēvocis vilks to nemaz neredzēja. Man bija žēl mazā vilcēna kurš nenoguris rakstīja vēstules saviem vecākiem, bet viņi nekad uz vēstulēm neatbildēja.

Dogmens blusu valdnieks, 5

Deivs Pilkijs

1. uzdevums

Kaķis Pītijs nolēma, ka vairs nedarīs sliktus darbus. Pār viņu nāca apskaidrība, ka vieglāk dzīvot ir tad, ja tu esi labs. Pītijs saprata, ka jāuzņemas atbildība par mazo "dēlēnu"jeb kaķa klonu jo viņš bija tik ļoti līdzīgs sev pašam bērnībā. Tā nu Pītijs nekad vairs nedarīja neko sliktu. Bet viņa draugi smējās par Pītija izvēlēto ceļu. Viņi teica, ka nekas nevar būt jaukāks par sliktiem darbiem. Un ak vai! Viņi atkal darīja citiem pāri!!! Bet par laimi pasaulē eksistē taisnība - DRAUGI TIKA APCIETINĀTI!

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Ir labi, ka labais pasaulē spēj valdīt pār slikto jo labajam ir jābūt vairāk. To es arī ieraudzīju šajā grāmatā. Sākumā likās, ka Pītijam izdosies īstenot savus sliktos plānus bet labi, ka palīgā nāk Dogmens kurš ieviesa kārtību. Patiesība ne tik daudz Dogmens kā mazais kaķēns. Grāmatu bija interesanti lasīt jo viss teksts bija komiksa veidā - bildes palīdzēja uztvert tekstu jo es varēju iztēloties kā visi kustas un kā darbojas. Un kur vēl grāmatā esošā multene!!! Nudien interesanti! Iesaku izlasīt visiem kam patīk komiksi.

Pasaulē foršākie bērni. Baisā skatuve

Maja Lunde

1. uzdevums

Alfrēdam, Īvanam, Helēnai un Bjergai ( it īpaši viņai) kļuva žēl Markusa un meitenes, kuriem viņi iedeva zaļo cukurvati. Berga katru reizi sarāvās ja kāds atklāti vai slēpti mēģināja pasmieties par abiem jo pumpas nenogāja pietiekoši ilgi. Viņa arī redzēja kā Markuss pēc katras apsmiešanas reizes kļuva drūmāks un nerunīgāks. Bjerga to vairs nevarēja izturēt tāpēc kādā dienā viņa devās pie abiem nelaimīgajiem (tas notika tad kad vēl pumpas viņiem nebija nogājušas) un izstāstīja no kurienes abiem pumpas. Pirmajā mirklī Markuss ļoti sadusmojās. Viņš gribēja zināt kāpēc viņi tā darījuši. Bjerga nodūra galvu un atzinās, ka gribējuši, lai arī skolas populārākie skolēni saprot kā tas ir , ja par tevi smejas. Markuss uz brīdi zaudēja pat valodu! Viņš kļuva domīgs... Bet Bjerga, Helēna, Alfrēds un Īvans turpināja draudzēties. Viņu grupa bija paplašinājusies, jo grupā pievienojās arī populārākie bērni skolā. Viņi iemācījās mierīgi līdzpastāvēt un neaizskart citus ne ar vārdiem, ne darbiem jo pieņēma ikvienu tāds kāds viņš ir.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Ļoti forša grāmatiņa! Grāmata man iemācīja ieraudzīt to cik cilvēki var būt dažādi. Nav nozīmes vai tu esi garš vai īss, resns vai tievs, ar brillēm vai kādu citu fizisku trūkumu. Tu vienkārši vari būt labs cilvēks un lielisks draugs kādam citam. Nevari būt populārs un foršs ja pazemo un apsmej citus. Man patika arī tas, ka draugi cēla Bjergas pašapziņu. Kad uzradās viņai draugi meitene saprata, ka var daudz ko izdarīt lai iepriecinātu ne tikai citus, bet arī sevi. Tāpēc arī reklāmā uzrakstīju - NEKĻŪSTI FORŠS , JO TU JAU TĀDS ESI!!!! Tikai notici tam...

Patiesā laumiņa

Mets Heigs

1. uzdevums

Pārliecina tā visus, Ka patiesība ir zelts Pievienojas Aada, Pievienojas tētis . Visi beigās skandina Patiesība ir zelts Patiesība ir zelts Aiziet viņi un ciemu Pārliecina elfus. Visi viņai tagad tic Tici pat tu, Ticu pat es , Tic pilnīgi visi , Ko viņa satiek. Dzied šo dziesmiņu Pilnīgi visi Pat tu un es PATIESĪBA IR ZELTS PATIESĪBA IR ZELTS PATIESĪBA IR ZELTS

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmata man patika, jo varēja lasīt kā garu dzejoli ar atskaņām (tāpēc arī turpinājumu izvēlējos rakstīt kā dzejoli, bet tikai uzleca kā stāsts) vai arī kā pasaku. Patika ka Laumiņa devās visādos piedzīvojumos. Interesanta bija tikšanās ar milzi. Lasīju un domāju, ka Milzis varētu viņai nodarīt pāri. Bet nekā! Laumiņa pasaka patiesību un milzis riktīgi no tā nobīstas. Patika arī tas kā Laumiņa palīdzēja Aadai. Viņa jau neko tādu nedarīja, bet meitene saprata, ka kaut kas pašai ir jāmaina savā dzīvē. Un Aada arī to dara! Aada gribēja lai arī citi notic patiesībai. Tikai žēl bija, ka Laumiņa nevienam tā īsti nepatika jo patiesība ne vienmēr ir tāda ko grib dzirdēt visi.

Papus Tru

Dzintars Tilaks

1. uzdevums

Saimnieks nogādāja mazo bēgli atpakaļ mājās. lai cik dīvaini nebūtu Papus Tru nokļuva tajā pašā būrī no kura bija sācis savu pasaules izzināšanas tūri. Bet vai tad būris spēja Papu Tru ierobežot? Zaķis atkal lika lietā savu zobu un ķepu veiklību. Bet šoreiz saimnieks laikus pamanīja kārtējo Papus Tru bēgšanas mēģinājumu. Saimnieks saprata, ka šis zaķis nebūs būrī dzīvotājs, tāpēc saimnieks deva viņam brīvību. saimnieks izcēla zaķi no būra un ļāva viņam iet. Bet tavu brīnumu! Papus Tru nekur nebēga. Viņš neatkāpās no sava saimnieka ne soli. Un tā tas turpinājās - kur saimnieks, tur trusis un otrādi. Kādu dienu saimniekam kaimiņos ievācās jauni kaimiņi. Saimnieks devās viņus apciemot un tuvāk iepazīties. Papus Tru protams arī devās turpat, jo kur saimnieks, tur trusis. Saimnieks devās pie vārtiņiem, bet Papus Tru izšmauca pa savu brīvības caurumu. Nonākot pie kaimiņa, zaķis saoda kaut ko tik pazīstamu. Gaisā virmoja KAUT KAS ZINĀMS! Atverot vārtus, ciemiņiem pretī lēkšoja divi melni suņi. Papus Tru purniņš uztraukti raustījās. Bet arī suņi apstājās, it kā sajuzdami kaut ko zināmu. Suņuku mēles saudzīgi nolaizīja Papu Tru. Izrādās, ka kaimiņos bija ievācies cilvēks kurš bija izglābis abus kucēnus, par kuriem rūpējās Tru. Saimnieks parunāja ar kaimiņu, izstāstīja situāciju un vēlējās atpirkt abus suņukus no kaimiņa. Kaimiņš to arī neliedza jo visiem trijiem sugas pārstāvjiem bija jābūt kopā. Un tā arī notika pateicoties Papus Tru drosmei un neatlaidībai.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmata bija ļoti emocionāla un interesanta. Kā saka mana mamma - ja lasot grāmatu ir jāraud, tad zini, ka grāmata ir laba. Un es raudāju! Man tik ļoti bija žēl Papus Tru, kad viņam pakaļ dzinās lapsa. Mana sirds uztraukumā dauzījās jo domāju, ka lapsa tūlīt noķers zaķīti. Bet labi, ka Papus Tru bija veiklāks. Raudāju arī tajā brīdī kad cilvēks no mašīnas izmeta abus suņukus sniegā. Nu kas tie vispār par cilvēkiem, kas tā ir spējīgi izrīkoties ar dzīvniekiem! Iesaku izlasīt pilnīgi visiem cilvēkiem jo grāmata māca būt atbildīgam par saviem mājdzīvniekiem un ne tikai par viņiem.