Artis Grēniņš

7 gadi, Rīga

Vispār man ir 6 gadi, bet vēlos piedalīties. Grāmatas priekšā vēl lasa mamma, tētis un māsa, bet pats arī māku lasīt. Dogmens un Kapteinis Apakšbiksis ir manas mīļākās grāmatas.

Iesniegtās recenzijas

Dogmens blusu valdnieks, 5

Deivs Pilkijs

1. uzdevums

Mazais Pītijs, Dogmens, 80-HD atgriežas mājās. Iztīra zobus, nomazgājas un noslaukās. Dogmens ieslēdz gaismu un palasa pasaku: R-vau! R-vau! Pasaka ir par vāveri, tomēr lasīt traucē Dogmena kasīšanās. Dogmens arī nevar aizmigt. 80-HD un Mazais Pītijs domā, ka Dogmenam ir blusas vai viņā ielīduši samazināti ļaundari: Ruksis, Īgnulis un Dullis. No rīta Dogmenam bija jāiet uz policijas iecirkni, kur Dogmenu sagaidīja ļoti dusmīgs šefs: -Kur tu tik ilgi biji? Atkal skrēji pakaļ vāverēm? Dogmens sāka kasīties. Šefs nobrīnījās – Izskatās, Dogmen, ka tev ir blusas. Tev jāiet pie kāda, kurš var izmakšķerēt tās trakās blusas, lai vari vairs nekasīties. Viņi aizgāja pie šāda ārsta un Dogmenam palika daudz labāk. Ārsts rūpīgi apskatīja blusas un teica – Bet tās nemaz nav blusas! Atklājās, ka tie tiešām ir samazināti ļaundari. Šefs viņus ielika mini – cietumā. Dogmens priecīgi devās gulēt, jo visu nakti bija kasījies un gulējis maz.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Dogmena grāmatas pasniegtas kā komikss. Šajā daļā Pītijs ar Mazo Pītiju iegāja kanalizācijā un stāstīja visādus tuk-tuk jokus. Tas man ļoti patika, bet vispār man Dogmena grāmatās patīk viss. Visās! Tomēr visvairāk man patīk multenītes – vienu lapu tur ar labo rociņu, otru ar kreiso un tad šķirsta – rādās multenīte! Vēl esmu iemācījies zīmēt visus galvenos varoņus – grāmatas beigās ir parādīts ar skaitļiem kā, soli pa solim, jāzīmē Dogmens un citi. Iesaku lasīt, skatīties un zīmēt, šīs grāmatas ir ļoti foršas. Bieži lasu grāmatas no bibliotēkas, bet gribējās, lai man Dogmena grāmatas ir mājās visu laiku un nav jāatdod atpakaļ bibliotēkā. Ar mammu sarunāju, lai nopērk man visas Dogmena grāmatas. Īpaši forši, ka šajās grāmatās pats varu sazīmēt savus cilvēciņus, kas runājas paši savā starpā un dara smieklīgas lietas, palīdz Dogmenam.

Poķu grāmata

Edgars Valters

1. uzdevums

Bija skaista diena. Viņiem bija puķaina māja. Poķi uzkāpa uz jumta, ielēca ezerā, lai varētu dabūt enerģiju. Tad no mājas ārā iznāca Pūko. Pūko sveica dienu: Sveika diena! Arī visi poķi atsaucās. Ezerā uzradās gulbji un peldēja ar skaistām puķēm. Lidinājās taureņi. Mazās bizbizmārītes lidinājās uz zāles galiem. Tik tikko poķi bija iznākuši ārā no ezera. Atkal visi pateica: Sveika diena! Pūko aizgāja uz pirti, lai varētu paplunčāties ar poķiem karstajā ūdenī. Pūko teica: ĀĀĀ, cik silti! He-he-he! Poķis kutināja viņam pēdu. Pūko aizgāja ēst, kamēr visi poķi rotaļājās un pina sev bizes. Skaisti!

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Man grāmatā ļoti patika ilustrācijas, kā māja saauga ar mežu. Gribu taisīt savu komiksu par poķiem un lai tētis aizved uz Poķu zemi, kur būs īsti poķi!