Katrīna Dumberga

7 gadi, Madona

Mani sauc Katrīna. Man drīzi būs 7 gadi un es ļoti labi māku lasīt. Rudenī es iešu 1. klasē. Man patīk spēlēties, svinēt dzimšanas dienas dārziņā un ka visi bērni ir draudzīgi. Brīvajā laikā man patīk braukt ar riteni un peldēties . Man ļoti garšo saldējums.

Iesniegtās recenzijas

Papus Tru

Dzintars Tilaks

1. uzdevums

Iejūties rakstnieka tēlā un uzraksti grāmatas turpinājumu vai izdomā tai citu noslēgumu Nākamajā dienā Papus Tru pamodās savā būrī. Viņš skumīgi nopūtās, jo ilgojās pēc saviem kucēniem. Ar deguntiņu paošņāja gaisu un tur bija kaut kas jauns…Pagalmā saimnieks rokās nesa mazu kaķēnu. Viņš noliecās un nolika to zālē. Papus Tru izlēca no būra un aizcilpoja apsveicināties ar kaķēnu. Abi bailīgi saostījās un ilgu laiku viens otru vēroja. Papus Tru nodomāja, cik labi būs atkal par kādu rūpēties un iemācīt dzīves gudrības… Un būs draugs ar kuru doties jaunos piedzīvojumos.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Papus Tru. Grāmatas autors Dzintars Tilaks. Grāmata izdota 2019. gadā. 80 lpp. Grāmatā ir stāsts par zinātkāru trusi. Par to, kā viņš vēlējās nokļūt brīvībā un to izdarīja- pārgraužot dēli. Kā trusis ieguva sev “audžubērnus” un vārdu -Papus Tru. Stāstā ir pieminēti daudzi dzīvnieki. Kā trusis ar kucēniem pārlaida ziemu alā un kur ieguva barību. Jauks stāsts, kas daudz ko iemāca. Man šajā grāmatā patika viss… kā trusis sadraudzējās ar kucēniem, kā nepameta viņus nosalšanai, kā rūpējās par viņiem. Patika, ka saimnieks beigās atnāca viņam pakaļ un aizveda uz mājām. Kā arī tas, ka kucēni atrada sev jaunus saimniekus. Smieklīgi bija tas, ka trusis rakās dārzā un saimnieks viņu bāra. Grāmatu izlasīju ātri, jo tā bija interesanta. Daudz ko jaunu uzzināju par trušiem.

Vilka midzenis. Zvērīgs detektīvs

Anna Starobiņeca

1. uzdevums

Turpinājums. Pēc garās un aukstās ziemas, pienāca ilgi gaidītais pavasaris. Visi Tālmeža iemītnieki pamodās pēc garā ziemas miega. Kādā skaistā pavasara dienā, zaķu pāri izlaida no cietuma. Abi apzvērējās vairs nekad netaisīt tādus jokus. Pagāja nakts un uzausa jauns rīts Koijots Jots apciemoja zaķus un aiznesa tiem burkānus. Zaķu ģimene pateicās Jotam un piedāvāja kopā paēst Bluķa kāju. Koijotam pēkšņi sāka griezties galva. Jots kļuva aizdomīgs, ka tik te nav nostrādāts jauns noziegums…

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Vilka midzenis. Grāmatas autore Anna Starobiņeca. Grāmata izdota 2019. gadā. 88 lpp. Bārā “Apsesdēls” visi klātesošie uzzina nāvīgus jaunumus-ir notikusi neģēlīga slepkavība. Āpsis vecākais un Āpškāns sāk izmeklēšanu. Aizdomās turamie ir Vilks un Koijots Jots. Nozieguma atrisināšanā tiek piesaistīta Pele Psiholoģe, kas uzzīmē aizdomās turamā psiholoģisko portretu. Un šajā vietā stāsts mainās…Kurš būs vainīgais???Nekad neuzminēsi. Man patika, ka šī grāmata beidzās labi un beigās neviens nebija noslepkavots. Sākot lasīt par zaķa slepkavību paliku bēdīga, ka zaķītis ir beigts. Nepatika tas, ka zaķene tēloja, ka ir atraitne un zaķis tēloja, ka ir miris. Grāmatas vāks bija atbilstošs grāmatas saturam. Manuprāt grāmata labāk patiktu puikām. Man pašai šī grāmata lasījās samērā lēni un grūti.

Patiesā laumiņa

Mets Heigs

1. uzdevums

Turpinājums. Nākamajā dienā Patiesā ilgi gulēja. Pēkšņi Ding-dong, atskanēja durvju zvans. Laumiņa satrūkās un miegaini teica:” Nezvaniet pie durvīm, es vēl gribu gulēt”. Pēkšņi atkal klauvē Tuk –tuk. Patiesā sāk palikt dusmīga. Viņa dusmīgi jautā, kas tur ir? Ziemassvētku vecītis? Paga domā laumiņa, tagad taču ir vasara, nevis ziema. Viņa lēnām atver durvis, bet tur… Būū!!! Āaā, laumiņa sāk kliegt. Beigusi kliegt, viņa ierauga pie durvīm stāvot nevienu cits kā viņas draugu elfu. “Čau!” priecīgi saka elfs. Ko tu dari viena pati pilsētā? Mēs visi tevi meklējām un uztraucāmies! Es tevi meklēju pat pie vecā ozola. Kāpēc tu nenāci atpakaļ uz mājām??? Laumiņa apdomājās un atbildēja:” Bija tik vēls, ka man palika bailes iet vienai mājās un es aizmigu”. Es domāju, ka tā pat neviens nepamanīs, ka manis nav! Elfs domīgi iesāka: ”Mums nebija taisnība, nāc atpakaļ uz mājām”. Es gribu ar tevi draudzēties, jo draudzībai nevajag melus.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Patiesā laumiņa. Grāmatas autors Mets Heigs. Grāmata izdota 2019. gadā. 128 lpp. Grāmatā ir stāstīts par laumiņu, kura nemāk melot un visu laiku saka taisnību. Viņa nelīdzinās nevienam savam ģimenes loceklim. Laumiņu neviens neielūdz ciemos un draugu tai arī nav, jo draudzībai ir svarīgi meli. Tā nu sēžot viena pati mājās ar savu vienīgo draugu peli Maartu, kas viņai sēž matos, viņa dodas uz pilsētu. Pa ceļam viņa satiek elfu, pļāpīgo trusi un trolli. Kas ir pārliecināts, ka spēj dzirdēt taisnību? Bet vai tā ir? Laumiņa nonāk Aadas mājā. Kā viņai tur veicās un vai atrada draugu, lasi šo foršo grāmatu. Man grāmatā patika gan vāks, gan zīmējumi, gan pati Patiesā laumiņa. Uz vāka Patiesā laumiņa ir attēlota skaista, bet kad ieskatījos tuvāk, var redzēt lielas ausis un mati līdzīgi kā Popijai. Kopumā man patika visa grāmata, pat grūti kaut ko īpaši izcelt. Es šo grāmatu izlasīju stundas laikā ar prieku. Par laumiņu nedaudz satraucos tajā vietā, kur trollis viņu paņēma un gribēja apēst, domāju, ka tad ar viņu būs cauri. Trollis bija attēlots diezgan smieklīgs ar netīriem nagiem un cauriem zobiem. Es šo grāmatu noteikti pārlasīšu vēlreiz un ieteikšu izlasīt visiem saviem draugiem.

Pasaulē foršākie bērni. Baisā skatuve

Maja Lunde

1. uzdevums

Turpinājums. Pēc kāda laika Īvans, Bjerga, Helēna un Alfrēds uzstājās jau otrajā koncertā. Viņi jau bija gandrīz pabeiguši koncertu, kad pēkšņi Īvans jautāja: ” Kā mēs varam tik smuki spēlēt?”. Helēna atbild: ” Vai tu tiešām neatceries?? Mēs katru dienu mācījāmies un mācījāmies līdz iemācījāmies!”. Āāā Īvans novilka. Galu galā bērni bija kļuvuši par pasaulē foršākajiem bērniem, jo ikviens bērns jau tāds ir.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Pasaulē foršākie bērni. Baisā skatuve. Norvēģu Grega dienasgrāmatas versija. Grāmatas autore Maja Lunde. Grāmata izdota 2020. gadā. 208 lpp. Grāmatā ir stāstīts par Helēnu, Īvanu, Bjergu un Alfrēdu. Un diviem foršajiem bērniem- Markusu un Kornēliju. Stāsts sākās ar to, ka pēc brīvlaika skolā ieradās jauniņā-Helēna. Helēna gribēja dibināt savu bandu. Lai kļūtu par visforšākajiem viņi dibina savu grupu Fab 4 un Helēna nolemj jau pēc nedēļas sniegt koncertu. Man grāmatā patika tas, ka bērni nolēma dibināt grupu. Helēna man patika tāpēc, ka viņai bija skaista stīpiņa un apģērbs, tas nekas, ka viņa bija resna. Bjerga patika tāpēc, ka viņa skaisti zīmēja un grupu uzzīmēja skaistākus, nekā viņi bija patiesībā. Patika Īvana mati un tas, ka Alfrēds bija gudrs. Smieklīgi bija tas, ka Īvans nemācēja atvērt savu pusdienu kārbu. Smējos par to, ka Bjergai likās, ka Alfrēds viņā ir iemīlējies. Mana vecuma bērniem šī grāmata ir piemērota, jo tā ir interesanta, asprātīga un smieklīga. Es šai grāmatai liktu 10 balles.

Dogmens blusu valdnieks, 5

Deivs Pilkijs

1. uzdevums

Turpinājums. Nākamajā dienā, kad Pītijs bija atkal izbēdzis no cietuma, viņi ar mazo Pītiju tikās parkā. Diena bija saulaina, mazajā vējiņā šūpojās koki un apkārt dziedāja putni. Abi apsēdās uz soliņa un sāka ēst nopirkto salčuku. Vafeles glāzītē ar divām bumbiņām. Tad pēkšņi Pītijs vaicāja :”Vai tu gadījumā esi ēdis brokoli?”. Mazais Pītijs atbild :”Āaa, kas tas tāds ir?” Pītijs atbild:”Nuuu, tas ir tāds dārzenis, kas negaršo maziem bērniem”. Pēkšņi mazais Pītijs pasmaida un saka: “Eu, tēti! Tuk-Tuk”. “Kas tur ir?” Jautā Pītijs. Kaķēns atbild :”Brokolis”. Pītijs jautā: ”Kāds brokolis?” Mazulis iesmejas un saka: ”Brokolis, kas uzkakāja tev uz galvas”. Ha ha ha hāaaaa.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Dogmens blusu valdnieks. Grāmatas autors Deivs Pilkijs, “Kapteiņa Apakšbikša” autors. Grāmata izdota 2020. gadā. 256 lpp. Grāmatā ir stāstīts par Dogmenu- Superrējēju, Mazo Pitiju- Kaķbērnu, Pitiju, 80-HD- Zibenszelli. Grāmata ir sarakstīta kā komikss-SIA Koka namiņa komikss. Man grāmata ļoti patika, īpaši otrā nodaļa- Pītija stāsts. Smieklīgi bija Tuk-Tuk joki. Ļoti smējos par pirmo joku, kur puķe uzkakāja uz galvas. Patika šķirstīt multenīti, to es izdarīju vairākas reizes pēc kārtas. Nepatika tā vieta, kur Pītijs pārģērbās par svešu vīrieti un aizveda mazo Pītiju. Jo mazais Pītijs varēja pārbīties un dabūt klukuci. Grāmatas beigās ir parādīts kā vienkāršiem soļiem var uzzīmēt grāmatas varoņus. Grāmata ir piemērota mana vecuma bērniem. Es noteikti izlasīšu arī pārējās grāmatas par Dodmenu.

Šušnirks un pazemes bubuļi

Arno Jundze

1. uzdevums

Mazulim no Fon Šušnirka. Esmu laimīgs, no tevis saņemt zīmīti. Kā tev tur iet? Nesen iedomājos, ka nezinu kā sauc tavus vecākus???Vai tu esi paklausīgs un mīļš? Vai nesit visiem saviem draugiem? Es tevi ļoti gaidu nākamvasar skolas brīvdienu laikā. Tad mēs kopā trakosim un ēdīsim saldējumu ar divām bumbiņām. Man tevis pietrūkst. Gaidu tavu atbildi. Uz redzēšanos.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Šušnirks un pazemes bubuļi. Grāmatas autors Jundze Arno. Grāmata izdota 2019. gadā. 146 lpp. Grāmatu ilustrējusi māksliniece Kristīne Martinova. Grāmatā ir stāstīts par dižciltīgo radījumu Šušnirku, kurš saņem vēstuli no Bāreņtiesas. Vēstulē ir lūgums pieskatīt bērnu- Mazuli, kamēr atrodas Mazuļa vētrā aizpūstie vecāki. Tā viņi dodas pasaulē meklēt Mazuļa vecākus…Piedzīvojumi, Nezinīšu pilsēta, Baltais tēvs, Zemes māte…Stāsts par 3 bubuļiem: Putnu, Reņģu un Lielais Bubulbubulis. Vai abi ceļotāji atradīs Mazuļa vecākus? Vai pieveiks visus trīs bubuļus, lasi šo grāmatu. Šo grāmatu lasīju kopā ar mammu, katru vakaru pirms gulēt iešanas. Kopumā man grāmata patika, kaut arī lasīt to bija grūti. Vārdi bija sarežģīti un grūti izlasāmi. Nepatika grāmatas beigas, jo vēlējos, lai Mazulis paliek kopā ar Šušnirku…Apbēdināja tas, ka Šušnirks bārās un audzināja visu laiku Mazuli. Šo grāmatu es vēlreiz nelasītu un neieteiktu, to lasīt sava vecuma bērniem. Varbūt skolas vecuma bērniem.

Mazā Vilka nelietību grāmata

Īans Vaibravs

1. uzdevums

Turpinājums. Mūsu mīļais zaķīt! Mēs noteikti brauksim turp. Mēs ar tēti visu laiku domājam, kā tev tur iet un vai ar tevi viss ir kārtībā? Ja tu domāji, ka mēs nesaņēmām naudu??? HA HA HA HĀ, protams, ka saņēmām. Tu rakstīji mums tik interesantas vēstules, ka vairs nav vietas, kur tās visas glabāt. Labi brauksim, tad pie tevis. Gaidi!!! P .s. Mīļas bučas tev.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Mazā Vilka Nelietību grāmata, sarakstījis Īans Vaibravs. Tonija Rosa ilustrācijas. Grāmata izdota 2019. gadā. 176 lpp. Šī ir pirmā grāmata par Mazo Vilku un viņa piedzīvojumiem. Grāmatā galvenie varoņi ir Mazais Vilks un Tēvocis Ļaunprātis. Aizraujoša un viegli lasāma grāmata. Grāmatā stāstīts par to, kā vecāki Mazo Vilku sūta uz Viltības koledžu apgūt 9 nelietību likumus un nopelnīt Ļaundara nozīmīti. Kādi piedzīvojumi Mazo Vilku sagaidīs ceļā, kā viņš iepazīsies un sadzīvos ar Tēvoci un vai apgūs 9 nelietību likumus??? Izlasi šo grāmatu. Grāmata bija interesanta un man tā patika, jo lasot grāmatu varēja uzzināt daudz, ko jaunu. Patika tā vieta, kur Mazais Vilks satikās ar cilvēkiem(Jo parasti, taču vilki ar cilvēkiem nesatiekas). Mani apbēdināja, ka Tēvocis Ļaundaris nomira. Nepatika, ka Tēvocis Ļaundaris komandēja Mazo Vilku, lai tas dara visus darbus viņa vietā, bet pats gulēja kā tāda kūka gultā. Es šo grāmatu ieteiktu izlasīt visiem bērniem, jo tā ir forša.

Mazā Vilka varoņdarbu dienasgrāmata

Īans Vaibravs

1. uzdevums

Turpinājums. Mīļie Mazais un Smirdulīti! Esam atpūtušies no jums abiem. Jūs mums daudz rakstījāt par saviem piedzīvojumiem. Vai domājat, ka mēs nesaņēmām jūsu kartiņas? Protams, ka saņēmām!!!! Pasveiciniet Kaucēju. Vai Kaucējs ir izveseļojies? JĀ vai NĒ? P.S. Vecmāmiņa un vectētiņš jūs arī pasveicina. Jūsu mīļā mamma un tētis. Mīlam jūs abus.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Mazā Vilka Varoņdarbu dienasgrāmata, sarakstījis Īans Vaibravs. Tonija Rosa ilustrācijas. Grāmata izdota 2020. gadā. 142 lpp. Šī ir otrā grāmata par Mazo Vilku un viņa piedzīvojumiem. Grāmatā galvenie varoņi ir Mazais Vilks, Kaucējs, Smirdulītis, Blēža kungu un krauklis Krā Krā. Aizraujošs stāsts par to, ka Mazais Vilks kopā ar Kaucēju grib atvērt un kopā vadīt Piedzīvojuma Akadēmiju, bet viss noiet greizi, kad Blēža kungs nozog Smirdulīti, kopā ar visu seifu un naudu…Vai viņiem izdosies noķert viltīgo lapsu un atgūt jaunāko brāli ar visu naudu???? Vai piedzīvojumu Akadēmija atvērs savas durvis jauniem audzēkņiem, vai arī tā pārtaps par citu skolu??? Grāmata man patika un bija interesanta, sevišķi Mazais Vilks. Smirdulītis man atgādināja savu mazo māsu. Bildes bija interesantas un papildināja stāstu. Man patika tā vieta, kur parādījās Ļaunprāša spoks, pat drusku bailīgi palika. Man nepatika grāmatā tā vieta, kur Smirdulītis pat paldies brālim nepateica, par viņa izglābšanu. Tas bija nepieklājīgi.

Poķu grāmata

Edgars Valters

1. uzdevums

Turpinājums. Kāda dienā Poķi pamodās no savāda trokšņa. Viņi izgāja ārā un ieraudzija savādu priekšmetu. Viņi devās uz to pusi un ieraudzīja milzīgu briesmoni. Poķi metās bēgt, ko kājas nes. Viņi skrēja un skrēja, līdz beigās nonāca pie vecā kalna. Kad viņi bija beiguši skriet tie apstājās un sastinga no bailēm. Iztālēm varēja redzēt zilu “briesmoni”. Viņi sāka atkal skriet un skriet, beigās viņi apstājās un redzēja ka nekas briesmīgs nenotiek. Izrādījās, ka tas tak bija traktors. Poķi pieskārās traktoram, redzot, ka “briesmonis” nenotiek tie devās atpakaļ gulēt. Beigas.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Edgars Valters ir gan ilustrāciju, gan teksta autors grāmatai “Poķu grāmata. Grāmata izdota 1994. gadā. 144 lpp. Grāmatā ir stāstīts par poķu tautu, kura meklēja sev citu mājvietu. MĀJU, MĀJU SAJŪTU viņi atrada pie cilvēka vārdā Pūko, kurš dzīvoja rezervātā. Pūko poķu saimi laipni uzņēma savās mājās. Pūko poķiem parādīja un iemācīja daudzas lietas no tā, ko dara cilvēki. Piemēram, braukt ar laivu pa ezeru un ķert zivis, kuras izrādās cilvēki arī ēd. Kā notiek mājas beršana un iešana pirtī, dārza laistīšana... Poķi man atgādināja mazus bērnus, kas ir ļoti zinātkāri un nevar nosēdēt uz vietas. Visu laiku gribās tiem uzzināt un iemācīties kaut ko jaunu. Un visu laiku skan kāpēc tā un kāpēc šitā, kā tādi „Kāpēcīši”. Man grāmatā patika tas, kā poķi atrada sev jaunu māju un iedraudzējās ar kaķi, suni un vectētiņu. Kā arī tas, kā viņi peldējās un varēja redzēt viņu plikos dibentiņus. Grāmatā nebija ne kā tāda, kas man nepatiktu. Grāmatu iesaku izlasīt visiem saviem sava vecuma bērniem.

Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā

Ieva Samauska

1. uzdevums

Turpinājums...Pēc kāda laika Tils sāka būvēt pats savu māju, kurā dzīvoja kopā ar Tīnu. Namiņš atradās mežā, pie vecā ozola. Nākamajā pavasarī jaunā ģimene gaidīja izšķiļamies savus mazuļus. Tilam un Tīnai bija 5 mazuļi. 3 meitenes un 2 puiši.Viņi bieži ciemojās pie saviem vecākiem un klausījās nostāstus par Pikējošo Profiņu.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Latviešu bērnu rakstnieces Ievas Samauskas grāmata „Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā”. Māksliniece Gundega Muzikante. Grāmata izdota 2019. Gadā. Lpp.46 Grāmatā ir stāstīts par Somzīlīšu ģimeni. Mammu Kamillu, tēti Kornēliju un bērniem: Villiju, Binniju, Amadeju, Rasmusu, Selmu Sāru un Tilu. Grāmatā ir septiņas atziņas, kas māca bērniem nepadoties, bet gan mēģināt vēl un vē...Tils vienīgais no brāļiem un māsām nemācēja lidot. Iemācīties lidot Tilam palīdzēja saruna ar vectētiņu Mimmiju un jaunā draudzene Tīna. Man grāmatā patika, kā Tils mācījās lidot. Un beigās arī viņam bija melnās brillītes. Patika bildes Grāmatā nepatika, ka ērglis dzinās Tilam pakaļ, man bija bailes, kas ar viņu notiks. Grāmata ir piemērota mana vecuma bērniem.