Lauma Toporkova

9 gadi, Cibla

Man ir vairāki hobiji - dažādas sportiskas aktivitātes ārā (badmintons, batuts, loka šaušana, rāpšanās kokos, ķerenes ar kaķiem u.c.) un grāmatu lasīšana. No 5 g.v. katru gadu piedalos " Bērnu žūrijā". Esmu "Čaklākais lasītājs" savā bibliotēkā. Reizēm man patīk arī pašai kaut ko uzrakstīt, un esmu arī piedalījusies radošo darbu konkursos.

Iesniegtās recenzijas

Īsta drauga dienasgrāmata. Roulija Džefersona grāmata

Džefs Kinnijs

1. uzdevums

Grega pārsteigums. Vienu reizi es nolēmu svinēt savu dzimšanas dienu pie Grega. Es aizgāju pie Grega ciemos un gaidīju, kad Gregs sagādās man pārsteigumu un apsveiks mani dzimšanas dienā. Bet izskatījās, ka Gregs ir aizmirsis par manu dzimšanas dienu. Viņš sauca mani spēlēties. Mēs taisījām rotaļu pili no mēbelēm un matračiem. Es pajautāju Gregam, vai viņš mani apsveiks dzimšanas dienā? Gregs nezināja, ko teikt un tāpēc ņēma un it kā netīšām sabrucināja pili. Kad pils bruka kopā, es izlīdu no tās, jo baidījos savainoties. Bet Gregs palika zem pils. Es viņu sataustīju zem sabrukušās pils un izvilku ārā. Gregs nekustējās. Es papurināju draugu, bet viņš joprojām gulēja, kā beigts. Es biju ļoti nobijies. Šobrīd mana lielākā vēlēšanās dzimšanas dienā bija – kaut Gregs būtu dzīvs un vesels! Tad es pasaucu Grega mammu. Viņa atnāca, ieslēdza gaismu un atklājās, ka tas ir tikai joks. Grega mamma parādīja, ka Grega vietā es biju izvilcis lupatu lelli. Un tad pēkšņi ienāca Gregs un aiz viņa vēl vesels bariņš uzaicināto viesu par godu manai dzimšanas dienai. Tā bija Grega pārsteiguma dāvana man! Ballīte bija neatkārtojama!

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Šī grāmata ir par labākajiem draugiem - Gregu un Rouliju. Grāmata stāsta par viņu piedzīvojumiem, kas vienmēr izvēršas ļoti jautri. Gregs un Roulijs ir draugi un ienaidnieki. Viņi abi domā, ka ir labākie draugi, jo tā arī ir. Bet viņi ļoti bieži arī strīdas par dažādiem sīkumiem, kas viņuprāt nav sīkumi. Šajā grāmatā Gregs visu laiku saka, ka Roulijs viņu atdarina un tas tracina Gregu. Un Gregs tracina Rouliju par to, ka Roulijs tracina Gregu. Bet neskatoties uz to, viņi ir labākie draugi!

Patiesā laumiņa

Mets Heigs

1. uzdevums

Kad Patiesā Laumiņa iepazinās ar Aadu, viņas kļuva ļoti lielas draudzenes. Patiesā Laumiņa izstāstīja Aadai, ka viņa var teikt tikai patiesību. Un patiesība parasti nevienam nepatīk, tāpēc laumiņai nav neviena drauga. Aada saprata laumiņas bēdas, jo arī pati savās bēdās bija palikusi bez draugiem. Tomēr Aada nolēma iepriecināt laumiņu! Viņa pajautāja laumiņai, kādi bija viņas draugi. Laumiņa nosauca visus savus draugus, kuri bija no viņas novērsušies patiesības dēļ. Un Aada devās uz laumiņu un troļļu zemi, lai satiktu Patiesās laumiņas draugus. Viņa izstāstīja visiem laumiņas draugiem, cik vientuļa un nelaimīga tagad laumiņa ir. Viņa stāstīja, ka Patiesā laumiņa nekad nevienam neko ļaunu nav vēlējusi, ka viņa ir noburta un ka visu dzīvi viņa drīkst runāt tikai patiesību! Aada arī izstāstīja savu stāstu atklājot, ka PATIESĪBA palīdz tikt pāri visām bēdām un beigās vienmēr ir ļoti priecīgs prāts un tīra sirsniņa. Aada ierosināja no šīs dienas visiem spēlēt Patiesības spēli, kur visi runā tikai patiesību un dara tikai patiesas lietas. Ja kāds spēles noteikumus pārkāps, tad viņam būs jādodas pie šausmīgā Troļļa, lai pateiktu viņam trīs visnepatiesākās patiesības. Visiem Laumiņas draugiem iepatikās šī ideja un spēle. Aada patiesi pārsteidza Patieso laumiņu un tā laumiņas stāsts beidzās patiesi laimīgs.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Galvenā varone ir Patiesā laumiņa. Laumiņas tante viņu nobūra tā, ka viņa varēja teikt vienīgi patiesību. Nabaga laumiņai bija ļoti grūti tā dzīvot, jo patiesības dēļ viņa pazaudēja visus draugus. Draugiem ļoti nepatika, ka laumiņa runāja visu patiesību. Un laumiņai izvēles nebija – lai kā viņa gribētu noklusēt vai pateikt ko citu, viss beidzās tikai ar patiesību. Tomēr patiesība viņu izglāba no briesmīgā Troļļa un patiesība palīdzēja atrast īstu draudzeni Aadu. Patiesībā patiesība ir patiesi patiesa! Un tas ir forši!

Vilka midzenis. Zvērīgs detektīvs

Anna Starobiņeca

1. uzdevums

Pele Psiholoģe bija ļoti izbrīnīta un pārsteigta, kā Āpsim izdevās atklāt, ka Zaķis un Zaķene ir vainīgie? Bet Āpsim ļoti nāca miegs un viņš pateica, ka visu sīkāk pastāstīs pavasarī. Koijots Jots gan uztraucās, ka Āpsis var visu aizmirst pa garo ziemas miega laiku. Tad Āpsis ieteica visus jautājumus uzdot kaķim Āpškānam. Āpškāns teica Āpsim Vecākajam, ka viņš nespēs uz visiem jautājumiem atbildēt. Bet Āpsis Vecākais jau bija aizmidzis ar degunu tējā. Nākošajā pavasarī Āpsis Vecākais vairs nepamodās. Atkal bija jāizmeklē jauns noziegums, kur izmeklēšanu šoreiz veica Āpškāns.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmatas notikumi ir pavisam savādi. Līdz šim garlaicīgā dzīve meža pilsētā ir apgriezusies kājām gaisā. Stāsts ir par zaķa slepkavību, kur vainīgs izrādās pats Zaķis un kurš nemaz nav nomiris. Noziedzniekus meklē policisti Āpsis Vecākais un kaķis Āpškāns. Viņi aizdomās tur vilku un Zaķa labāko draugu koijotu Jotu. Izmeklēšana bija interesanta un sarežģīta. Tomēr beigās Āpsis Vecākais un Āpškāns to atrisināja - slepkavība nebija slepkavība! Meklētie slepkavas izrādījās viltīgie zagļi - pats Zaķis, zaķa sieva Zaķene, kuri bija aizbēguši no pilsētas ar nozagtajiem dārzeņiem un līdzzinātāji pūces apogi.