Agija Grēniņa

9 gadi, Rīga

Patīk pavadīt laiku laukos, spēlēties ar Lego, arī lasīt. Īpaši aizrāva Harija Potera un Klanu kaķu sērijas, kā arī Sallas Simukas "Sirdsmāsas".

Iesniegtās recenzijas

Dogmens blusu valdnieks, 5

Deivs Pilkijs

1. uzdevums

Mazais Pītijs ieiet Dogmena mājās un sasveicinās ar Dogmenu un 80-HD. Viņi jau gaida Mazo Pītiju. Ir nakts, jātaisās gulētiešanai, Dogmens iztīra zobus Mazajam Pītijam. Visi iet gulēt. Sākas jauns rīts. Pītijs ir atkal izmucis no cietuma. Viņš aizved Mazo Pītiju paēst saldējumu. Kad Mazais Pītijs atgriežas pie Dogmena un 80-HD, viņš pamana, ka Dogmens kasās. Viņš nodomā, ka tās ir blusas un tās drīz izlēks no Dogmena. Bet tā nenotiek. Dogmens tikai kasās un kasās. Pat nevar normāli paēst brokastis. Viņi trijatā iziet pastaigā un satiek Sāru Hatofu – pasaules labāko reportieri. Viņa saprot, ka kaut kas nav labi un noskaidro, ka kasīšanās sākusies pēc ļaundaru samazināšanās. Sāra ierosina nomazgāt Dogmenu, lai izskaloti ļaundarus un tos iesprostotu kanalizācijā.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Komiksos ir kaut kas īpašs. Tie rosina zīmēt un rakstīt pašai savu komiksu. Šoreiz sanāca arī vasarā atkārtot angļu valodu. Jo, nevarot sagaidīt “Dogmens blusu valdnieks” grāmatu latviešu valodā, jau kādu laiku atpakaļ manā grāmatu plauktā parādījās grāmata angļu valodā. Tagad bija interesanti salīdzināt. Lasot Dogmena 5. daļu latviešu valodā, kļuva daudz vieglāk saprast angļu valodas Dogmenu. Komiski par Dogmenu ir ļoti krāsaini, viegli saprotami – sajūta, ka rakstījis un zīmējis savējais. Man visvairāk patīk Mazais Pītijs – viņš ir tik mīlīgs, ka uzreiz gribas viņu uzzīmēt! Ik pa laikam pēc grāmatas pārlasīšanas ģimenē, bet visbiežāk ar brāli, uzspēlējam vārdu spēli, ko iemācījos grāmatā: “Tuk – tuk! Kas tur ir?”

Klanu kaķi: jauns pareģojums. Mēnesnīca

Ērina Hantere

1. uzdevums

Pieci kaķi pamazām atžirga redzot, cik tuvu mājas. Kaķi ātri šķērsoja Pērkontaku, lai saviem klaniem pavēstītu pareģojumu. Visi kaķi atvadījās Četraudzē, un Kazenājnags un Vāverķepa aizlēkšoja uz apmetni. Pa ceļam viņi satika Smilšuvētru, Skābeņasti un Pelnādu. -Ko jūs te darāt? Smilšuvētra jautāja -Mēs atnācām runāt ar Ugunszvaigzni, sacīja Kazenājnags. -Labi, varat iet! Abu ceļinieku ienākšana apmetnē radīja sašutuma pilnus saucienus. -Es gribu runāt ar Ugunszvaigzni! Sacīja Kazenājnags. -Labi, nāc! Sacīja Ugunszvaigzne, pamādams ar asti. Kad viņi bija Iegājuši migā, Kazenājnags sāka stāstīt: - Ugunszvaigzne Zvaigznes klans man lika doties bīstamā piedzīvojumā un es tev atnesu ziņu! Mums jādodas prom no meža, jo tuvojas briesmas! -Labi, mēs dodamies prom! Noteica Ugunszvaigzne. Ugunszvaigzne uzlēca uz Dižakmens un sasauca klanu. -Mums jādodas prom no meža, jo tuvojas briesmas, un kaķi devās iekšā nezināmajā.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Šī ir Klanu kaķu otrās sērijas otrā grāmata. Es sāku lasīt Klanu kaķu sēriju, jo tā ir šī gada Lasīšanas stafetē. Iepriekš negribēju lasīt Klanu kaķus, jo nešķita, ka šīs grāmatas man varētu būt interesantas. Izrādījās, ka visas Klanu kaķu sērijas grāmatas ir piedzīvojumu pilnas, lasās ātri un viegli. Grāmatā "Klanu kaķi: jauns pareģojums. Mēnesnīca" visiem klanu kaķiem jāsaiet kopā, lai izdzīvotu. Divkājainie viņu mežā būvē Pērkontaku. Ir aizritējis ilga laiks kopš seši kaķi devās ceļā, lai glābtu savus klanus. Viņi atrod savvaļas kaķus ar pareģojumu, kas viņiem jāizpilda. Pareģojumā teikts, ka pie savvaļas kaķiem ieradīsies sudrabains kaķis un izglābs viņus no Asilkņa.

Patiesā laumiņa

Mets Heigs

1. uzdevums

Patiesā paliek dzīvot ar Aadu. Viņi visi pārvācas uz mazāku māju. Tomēr jaunajās mājās atrodas vieta arī papagailim, nevis kaķim vai sunim. Papagailis pēkšņi sāk runāt, bet laumiņa iemācās teikt labus vārdus, kas arī ir patiesi. Viņi dzīvoja laimīgi un devās daudzos ceļojumos.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmatas galvenā varone ir laumiņa, kuras vārds ir Patiesā. Laumiņa ir patiesa, jo bērnībā viņu nobūra vecmāmiņa, lai viņa varētu runāt tikai patiesību. Neviens ar laumiņu negrib draudzēties, jo viņa saka arī nelabus vārdus. Patika zīmējumi un, ka var uzzināt kā būtu, ja kāds būtu tikai patiess.

Harijs Poters un Filozofu akmens

Džoanna K. Roulinga

1. uzdevums

Harijs, atvadījies no Rona un Hermiones, ar Dērslijiem devās uz mašīnu. Kad viņi atbrauca mājās, Harijs gāja uz savu istabu. Pēkšņi istabā ienāca Dūdijs. -Ko tu dari? – Dūdijs vaicāja Harijam. -Domāju ar kādu burvestību uztaisīt siltumnīcā caurumu. -Palīgā! – iebrēcās Dūdijs un izmuka ārā no istabas. Skrienot viņš uzskrēja virsū Harija vecākiem, kuri bija teleportējušies un nāca meklēt savu dēlu.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Skolā, manā klasē, stāv audzinātājas atnestas grāmatas lasīšanai stundās un brīvajā laikā. Starp tām ir arī Harija Potera pirmā un otrā daļa. 2.klasē kādā brīvā brīdī sāku lasīt otro grāmatu “Harijs Poters un Noslēpumu kambaris”. Nezinu, kāpēc sāku lasīt ar otro daļu. Izlasīju apmēram simts lapaspuses un liku grāmatu atpakaļ plauktā. Pagāja gandrīz gads, brīvajā laikā atkal īsti nebija ko darīt. Šoreiz sāku lasīt pirmo grāmatu “Harijs Poters un Filozofu akmens”. Patiešām aizrāvos! Iesaku visiem sākt lasīt ar pirmo grāmatu un tad izlasīt visas daļas! Daudzie piedzīvojumi, burvestības, fantāziju pasaule ir tik interesanti, ka grāmatas nākas pārlasīt vēl un vēl. Kad sērija ir izlasīta, tad arī var atkārtoti lasīt jauktā secībā =) Ļoti patīk jauno grāmatu vāki un Cūkkārpas torņu apraksti, iekļautā Cūkkārpas karte! Nevaru sagaidīt, kad varēšu lasīt arī grāmatas no sērijas “Cūkkāpas bibliotēka”!