Dāvis Goba

7 gadi, Jelgava

Esmu Dāvis no Jelgavas. Mācos Jelgavas 4. vidusskolā, mūzikas novirzienā, padziļināti apgūstu dziedāšanu un klavierspēli . Septembrī uzsākšu mācības otrajā klasē. Patīk lasīt grāmatas, gan vienam pašam, gan lasīt priekšā mazajiem brāļiem. Ļoti patīk braukt ar riteni. Vasarā labprāt braucu uz laukiem, peldos, makšķerēju, un dodos ekskursijās ar ģimeni. Mūsu ģimenē jau vairākus gadus ir tradīcija-svētdienās cept pankūkas un klāt svētku galdu istabā. Šogad gandrīz ik svētdienu pankūkas cepu es. Man ļoti patīk gatavot ēst.

Iesniegtās recenzijas

Īsta drauga dienasgrāmata. Roulija Džefersona grāmata

Džefs Kinnijs

1. uzdevums

Gregs un Roulijs nolemj doties piknikā. Puiši sarunā, ka Gregs parūpēsies par piknika lietām- sasmērēs desmaizes, uzvārīs tēju un paņems cepumus. Savukārt Roulijs izdomās izklaides, paņems futbola bumbu un makšķeres. Norunātajā dienā abi satiekas un dodas uz tuvējo mežmalu. Gregam padomā kas nelāgs un viņš nolemj Rouliju izjokot un pārmācīt. Viņš joprojām nav piedevis,ka Roulijs viņu atdarina( vismaz tā viņam liekas) . Gregam līdz ir jocīga svilpīte, kas atdarina lāča skaņu. Kad Roulijs dodas mežā uz tualeti Gregs iepūšs svilpītē. Roulijs izbēg no meža pārbijies un mūk uz māju ko kājas nes. Tā Gregs visu dienu viens pats no Roulija atpūtās, baudīja pikniku viens pats un makšķerēšanā viņam nebija konkurentu.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Īstā drauga dienasgrāmata ir komiksu grāmata par diviem draugiem Gregu un Rouliju,kuri ikdienu aizvada jokojoties un piedzīvojot daudz interesanta. Viņi ir labākie draugi, taču bieži vien viens otru kaitina un viens uz otru dusmojās. Grāmatā ir daudz krāsainu un jautru bildīšu. Grāmata patika gan man, gan maniem brāļiem. Tā bija ļoti smiegklīga un atgādina mani un brāļus. Arī mēs nemitīgi esam kopā, draudzējamies, bet mums patīk arī vienam otru kaitināt un izjokot.

Papus Tru

Dzintars Tilaks

1. uzdevums

Papus Tru bija iejuties un priecīgs, ka ir atgriezies mājās, siltumā. Viņam piedzīvojumu bija gana. Viņš vēlējās mieru un savu ģimeni. Pavasarī, kad sadzima jaunie trusēni Papus Tru gāja saimniekam līdz un vienmēr nopētīja kā tie aug. Tam acīs un sirdī iekrita kāda īpaša trušu meitene, kas bija ļoti līdzīga viņam pašam- neparasti skaista un zinātkāra. Rudenī sākās Trū un zaķu meitenes piedzīvojumi. Kādi tie bija? Tas lai paliek noslēpums un iespējams kādreiz jau lasīsim grāmatu par Papas Tru jauno ģimeni. Bet domāju, ka Papus Tru noteikti vēl kādu reizi savus audžu dēlus satika.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Papus Tru ir ļoti aizraujoša grāmata par neparasta trusēna dzīvesstāstu. Trusēns jau no dzimšanas bija citādāks kā pārējie. Viņš bija ļoti zinātkārs un ziņkārīgs, tam vairāk par trušu ierastajām nodarbēm interesēja daba. Kādu dienu tas savā būrī izgrauza caurumu un devas iepazīt plašo pasauli. Viņš cīnījās par izdzīvošanu bargajā ziemā, līdz kādā neparastā dienā gluži nejauši no drošas nāves izglāba divus kucēnus. Trū nevarēja atstāt tos nosalt, tāpēc paša izveidoto alu izraka dziļāku un kucēnus sildīja, vēlāk tos arī baroja, rūpējās un gādāja par tiem. Ļoti interesanta un mīļa grāmatiņa. Man tā ļoti patika un gribētu to ieteikt izlasīt visiem, lai cilvēki saprot, ka par dzīvniekiem ir jārūpējas un tos, kurus pieradina pamest nedrīkst.

Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā

Ieva Samauska

1. uzdevums

Turpinājums. Tils ir kā visi citi- īsts, lidojošs Somzīlītis. Nu par viņu neviens vairs nesmejās. Tils daudz laika pavada kopā ar Tīnu. Tīna tiek iepazīstināta ar pārējiem Somzīlīšiem un uzreiz pieņemta ģimenē. Nākamajā pavasarī savu ligzdiņu uzvij arī Tils un kopā ar Tīnu nodibina ģimeni. Vecajā vītolā ģimenes ligzdiņas uzvija arī Tila māsas un brāļi- Vinnijs, Binnija, Amadejs, Rasmus un Selma Sāra. Visa ģimene dzīvo līdzās mīlestībā un saskaņā, viens otru atbalstot.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Somzīlīšu Kornēlija un Kamillas ģimenē sagaidīti mazie putnēni. Kavējas tikai viens, pastarītis, kuru vecāki nosaukuši par Tilu. Tils piedzimst ne tāds kā visi citi brāļi un māsas. Viņš neprot lidot, turklāt ir vārgāks par visiem citiem. Tils skumst, jo pārējie viņu apceļ un apsmej. Caur grāmatas septiņām atziņām kopā ar Tilu ikviens var mācīties kā nekad nepadoties, kā mācīties no kļūdām, kā ticēt saviem spēkiem un to, cik svarīga ir ģimenes mīlestība un atbalsts. Man ļoti patika grāmatiņa, tā atgādina manu ģimeni, kur visi viens otru atbalsta, palīdz, rūpējās un mīl.

Rēgs uz divriteņa

Mika Kerenens

1. uzdevums

Juta un Raivo tikās aizvien biežāk, viņiem bija daudz par ko runāt un daudz par ko smieties sēžot sudraba vītolā. Rudens nepielūdzami bija pienācis un tumšajos vakaros ar jaunu jaudu Zupasciemā sāka norisināties zādzības. Šoreiz situācija bija jau nopietnāka, jo tika uzlauzti šķūnīši un zagts viss, kas ir kaut cik vērtīgs. Juta, Marija, Olavs un Antons saprata, ka arī šoreiz “Bibļuku” detektīvu komandai ir jāiesaistās un lūdza arī Raivo Bibļukiem pievienoties. Nu sākās jauni un aizraujoši piedzīvojumi.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Zupasciemā notiek nelāgas lietas. Marijas mammai atgriežoties no jogas nodarbības tiek nolaupīta rokassomiņa. Somiņa bija mammai dzimšanas dienā dāvināta un tā bija īpaši gatavota tieši mammai. Vēlāk noskaidrojās, ka Zupasciemā pēdējā laikā notikuši jau vairāki gadījumi, kad tiek nolaupītas rokassomiņas un to izdara ļaundaris uz divriteņa. Marijai šķita, ka policija diez vai viena tiks gala, tāpēc nolēma, ka kopā ar draugiem izveidotā slepenā detektīvu biedrību “Bibļuks” ir labākais variants lai noziedznieku atrastu. Draugiem priekšā dažādi piedzīvojumi līdz tie nonāk uz pēdām vainīgajam. Grāmata bija ļoti interesanta un līdz pat beigām nevarēju saprast, kurš patiesībā varētu būt vainīgs. Lasot biju pārliecināts, ka vainīgais ir Raivo, bet beigas izrādījās pavisam savādākas.

Mazā Vilka nelietību grāmata

Īans Vaibravs

1. uzdevums

Pēc tēvoča Ļaunprāša nāves mazais vilcēns palika Baisajā mežā un kā jau bija plānojis izveidoja jaunu skolu “Piedzīvojumu akadēmija”. Tur, kopā ar Smirduliti un Kaucēju apmācīja jaunos meža zvērus visas gudrībās ,kuras paši zināja. Bet, ne tajās ko vilcēns bija iemācījies pie tēvoča Ļaunprāša. Viņš citiem zvēriem gribēja iemācīt kā būt labsirdīgiem, kā palīdzēt otram, rūpēties un vienmēr būt draudzīgiem. Viņš bija ļoti labs skolotājs, jo mācīja citiem to, kam pats ticēja. Arī vilcēna vecāki saprata, ka audzinājuši savus bērnus nepareizi un iestājās Piedzīvojumu akadēmijā un pabeidza to ar izcilību. Tā viņi visi mainījās uz labu un darīja arī pasauli ap sevi labāku. VIŅI VISI DZĪVOJA ILGI UN LAIMĪGI.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Mazais vilks dziļi sirdī bija ļoti labs, bet viņš negribēja sāpināt savus vecākus, tāpēc ieguva Ļaundara nozīmīti par 9 nelietības likumiem, kurus viņam iemācīja tēvocis Ļaunprātis. Tēvocis Ļaunprātis, tā pat kā vilcēna vecāki mazo vilcēnu nenovērtēja. Vilcēns sūtīja daudz vēstules saviem vecākiem stāstot to, kā viņam skolā klājas, bet vecāki viņam uz vēstulēm neatbildēja. Tad ļaunprātis saēdās par daudz konservētās pupiņas un nomira. Mazais vilcēns vēlējās atgriezties mājās, taču viņam ļoti gribējās vēl kādu piedzīvojumu izbaudīt, tāpēc viņš nolēma uzkavēties un izveidoja Piedzīvojumu akadēmiju. Grāmata man patika, bija daudz un dažādi piedzīvojumi, patika, ka grāmatas beigās bija dažādi uzdevumi, kurus kopā ar brāļiem varējām pildīt. Sāpēja sirds, ka vilcēnu neviens nenovērtēja un neklausīja. Grāmatu iesaku izlasīt visiem bērniem, lai saprastu, ka vienmēr jādara tā, kā saka sirds. Ja gribas būt labam, tad labam ir jābūt un nav jāklausa citi, kas grib lai tu kļūsti slikts. Labam būt ir labi.

Mazā Vilka varoņdarbu dienasgrāmata

Īans Vaibravs

1. uzdevums

Turpinājums Mazais vilks pēc Smirdulīša ierosinājuma tiešām nodibināja jaunu skolu, kur visiem nezvēriem mācīties medību un spokošanās mākslu. Ik vakaru jaunajā skolā notika dažādi pasākumi-spoku stāstīšanas konkurss, spoku kostīmu modes skate u.c. Mazais vilks izauga un kļuva par visu laiku diženāko vilku. Viņš bija gudrs un kopā ar savu komandu izglītoja arī citus zvērus. Par to viņš pretī neprasīja neko, tikai vēlējās, lai visa tuvākajā un tālākajā apkārtnē zvēri būtu gudri un izglītoti un vienmēr pēc piedzīvojumiem kāri.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Mazā vilka VAROŅDARBU dienasgrāmata ir ļoti aizraujoša un interesanta grāmata par piedzīvojumiem, kuros iesaistās mazais vilcēns. Vilcēns tiek ierauts elpu aizraujošos notikumos, kad lapsas kungs Blēdis nolemj celt Safari parku un vilcēni viņam stājas ceļā. Tiek nolaupīts vilcēna brālis Smirdulītis ar visu seifu, kurā mazais vilcēns glabāja visu savu naudu. Šīs nelietības pastrādā mazā vilka draugs lapsa- Blēža kungs. Vai aizraujošos notikumos vilcēnam izdodas atbrīvot brāli un atgriezt nozagto naudu? Un kar ir tas noslēpumainais radījums, kas pārbaida lapsas kungu, kad tas sāk mieloties pie pupiņu katla? Man ļoti patika šī grāmata un mazā vilcēna piedzīvojumi. Grāmata bija tik interesanta, ka izlasīju to vienā dienā un manā lasījumā ar prieku klausījās arī brālīši.

Patiesā laumiņa

Mets Heigs

1. uzdevums

Turpinājums. Patiesā Laumiņa ir ļoti bēdīga, ka nespēj pārvarēt lāstu un sakot taisnību visi no viņas novēršas. Tomēr viņas pelīte Maarta un jaunā draudzene Aada iedrošina Laumiņu sakot, ka ne visiem tāda spēja ir dota. Patiesību teikt un nemelot ir liela vērtība. Patiesā Laumiņa saprata, ka nav jābaidās un ar Aadas palīdzību atrada sev jaunus draugus. Kad Patiesā Laumiņa bija jau samierinājusies ar to,ka patiesība uz mūžu tai jāsaka atlidoja labā feja. Fejai bija pa spēkam raganas lāstu no Laumiņas noņemt. Laumiņa bija atbrīvota no lāsta, taču arī turpmāk visiem teica patiesību, bet tikai tā, lai neaizvainotu otru.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Patiesā Laumiņa bija jauka meitene, kuru bērnībā nobūra vectante Džūlija. Laumiņai runājot vienmēr bija jāsaka taisnība un viņa nelīdzinājās nevienam no savas ģimenes. Tas daudziem Laumiņas draugiem un radiem nepatika un viņi no meitenes novērsās. Viņa bija ļoti bēdīga un vientuļa. Savā ceļā viņa satika daudz zvēru un citas radības un ikviens bija dusmīgs par Patiesās teikto. Vienīgi trollis bija priecīgs par patiesību un tādēļ Laumiņa palika dzīva. Patiesās vienīgais draugs bija pelīte Maarta, kas dzīvoja meitenes savandītajos matos. Meitene skuma, bet tad satika citu jauku meiteni Aadu .Aada klausoties Laumiņas vārdos dzirdēja taisnību un viņu taisnība neapbēdināja, gluži otrādi. Laumiņa un Aada mums visiem māca cik svarīgi ir teikt taisnību. Ja būsi patiess, tad tev nekad nebūs jāmelo un melot ir slikti. Daudziem taisnība var nepatikt, jo tā var sāpināt. Bet es domaju,ka ģimenei un draugiem vienmēr ir jāsaka taisnība un jābūt patiesiem vienam pret otru. Man ir ļoti paveicies, jo man ir divi mazāki brāļi, kas ir mani labākie draugi. Mēs viens otram vienmēr sakam patiesību.

Plēsēja tiesības. Zvērīgs detektīvs

Anna Starobiņeca

1. uzdevums

Turpinājums. Pēc trakajiem notikumiem un līdz ar Kārava atgriešanos mājās, dzīve lauku sētā pilnībā mainījās. Ņina Palna uzklausīja meža zvēru izteikto piedāvājumu, viņa pārtrauca savā ēdienkartē iekļaut dzīvniekus un tādējādi par vilka uzbrukumiem nebija vairs jāuztraucas. Ņina kļuva par izslavētu veģetārieti un ogu, un sēņu tirgotāju. Kāravs saņēma pelnītu sodu- piespiedu darbu. Viņš pieskatīja vistu mazos cālēnus, kamēr vistas atpūtās un atguvās pēc pārdzīvojumiem. Āpša palīgs Āpškāns ļoti sadraudzējās ar kaķu meiteni Marķīzi un par spīti tam, ka viņš nebija kaķis, izveidoja ciešu draudzību ar kaķeni. Āpškāns un Āpsis vecākais Tālmežā atrisināja vēl daudz un dažādas noziegumus līdz Tālmežs kļuva par drošāko vietu visā plašajā apkārtnē.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Mežā jau atkal tiek pastrādāts noziegums. Lapsa uzbrūk vistai un meža ārsts Krauķis- Auķis gandrīz nespēj viņu vairs glābt. Krauķis Auķis lapsai liek skaidri noprast, ka dzīvniekus nedrīkst ēst un iedalīt pēc to dzīvesvietas. Ikvienam dzīvniekam ir tiesības uz dzīvību, vai viņš dzīvotu ciemā vai mežā. Te nu atklājas, ka jau grāmatas pirmajā daļā iepazītajai lapsai vistu apēst atļāvis pats Āpškāns, kurš vēlējās noskaidrot lapsai zināmo informāciju. Meža zvēri baidās par Medniekciema atbildi uz notikušo, taču tad atklājas, ka par vistas pazušanu ciemā nemaz neskumst un ka ik nedēļu kāda vista nonāk zupas katlā. Tā nu Āpškāns un Vecais Āpsis uzņemas panākt to, ka visiem dzīvniekiem ir vienādas tiesības uz dzīvību un veicot izmeklēšanu un nomaskējot Strazdulēnu par cāli noskaidro kas Medniekciemā notiek. Beigās viss atrisinās labi. Suns Kāravs un saimniece Ņina Palina vairs neēd dzīvniekus , tie noslēdz pamieru ar zvēriem.

Pasaulē foršākie bērni. Baisā skatuve

Maja Lunde

1. uzdevums

Turpinājums. Īvans, Bjerga ,Alfrēds un Helēna joprojām bija FAB4- banda, bet pēc izgāšanās koncertā bija bēdīgi. Koncerta izgāšanos nofilmēja perfektais Markuss, kuru Helēna sākumā izskatīja kā variantu bandas sastāvam. Viņš video ievietoja internetā. Fab4 bija panikā, ka nu ne tikai visa skola, bet pat visa pilsēta viņus apsmies. Tomēr video redzēja arī Bjergas tēva paziņa- pasaules slavens režisors, kurš tieši tobrīd meklēja aktierus- bērnus savai jaunajai filmai, kura stāstīs par pusaudžu draudzību un ceļu, kas ved uz lielo mūzikas skatuvi . Režisoram šķita, ka filmai nav iespējams atrast labākus aktierus, tāpēc lomas piedāvā ja bandai- Helēnai, Alfrēdam, Bjergai un Īvanam. Banda piekrita un jau pavisam drīz filma nonāca uz kino ekrāniem un iemantoja pasaules slavu. Pasaules foršākie bērni saprata, ka nekad nedrīkst padoties un katra neveiksme ir jauna iespēja.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmata bija stāstīts par meiteni, kura nesen kā pārcēlusies uz citu pilsētu un sāk iet svešā skolā. Helēna ir ļoti drosmīga un jau pirmajā dienā nolemj, ka viņai, līdzīgi kā iepriekšējajā skolā, nepieciešami draugi- Banda. Helēna nebaidījās, uzrunāja Bjergu un nu jau kopā izveidoja bandu uzaicinot pievienoties tai arī Alfrēdu un Īvanu. Kopā viņi pavadīja daudz brīvā laika, ēda daudz saldumus un muzicēja Helēnas garāžā. Viņi drosmīgi uzstājās koncertā un par spīti neveiksmei mēģināja vēlreiz. Pat pie otrās neveiksmes viņi nepadevās. Grāmata māca kā nebaidīties, kā draudzēties ar citiem un kā kopā pavadīt laiku, ka nekad nedrīkst padoties. Mēs visi esam Pasaules foršākie bērni!

Vilka midzenis. Zvērīgs detektīvs

Anna Starobiņeca

1. uzdevums

Turpinājums. Āpsis vecākais devās pelnītā ziemas miegā un tikai pret pavasari pamodās. Pa to laiku zaķis un zaķene bija apdomājuši savu rīcību un izdarīto nožēlojuši. Viņi tika atbrīvoti no cietuma un koijots bija ļoti pretimnākošs piedāvājot zaķim darbu, lai tas turpmāk var savu ģimeni pabarot bez zagšanas. Zaķis labprāt piekrita un jau visai drīz par nopelnīto naudiņu varēja ne tikai pabarot ģimeni, bet arī iegādāties plašāku mājokli, kur pietika vieta gan lielajiem , gan mazajiem zaķiem.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmatā stāstīts par kādu zvērīgu slepkavību mežā, kurā jau labu laiku nekas ārkārtējs nebija noticis. Daudz piedzīvojumu, vainīgo meklēšana, izmeklēšanas, aizdomās turamo- vilks, koijots, zaķene... Āpsim vecākajam un viņa palīgam bija grūts uzdevums lai ne tikai atklātu noziegumu, bet pasargātu arī zaķeni un mazos zaķēnus no tāda pat likteņa kā lielajam zaķim. Viņi saskārās ar dažādiem šķēršļiem, piemēram apogiem, kas traucēja izmeklēšanu. Beigās gan noskaidrojās ,ka zaķis nemaz nav miris un kopā ar zaķeni izdomājuši viltīgo plānu kā tikt pie jaunas mājvietas apvainojot neizdarītā noziegumā vilku un koijotu.