Elza Grāvele

9 gadi, Rīga, Kolka

Lasīšanas Stafetē esmu piedalījusies jau divas reizes. Patīk sacensību noskaņa un iespēja uzzināt, ko citi domā par izlasīto gramatu. Man patīk grāmatas - bērnu detektivi un piedzīvojumi. Lasot gramatas es atpūšos.

Iesniegtās recenzijas

Patiesā laumiņa

Mets Heigs

1. uzdevums

Un meitene vārdā Aada gāja un parādija Patiesajai laumiņai, ka viņai arī ir citas brīnišķīgas laumiņas, kas atlidojušas bez burvestībām un nemācēja burties. Tad Patiesā laumiņa iepazinās ar laumiņām un viņa bija laimīga. Un no daudzo laumiņu laimīguma viņām radās burvestība. Tagad viņas mācēja burties kā citas laumiņas. Un laumiņas mācijās cita no citas un iemācijās vienmēr teikt patiesību.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Grāmata ir ātri lasāma. Tā liek aizdomāties par sevi un draugiem un to, ko mēs viens otram sakam un ko gribam sadzirdēt no citiem.  Gramatā ir daudz jauku melnbaltu ilustrāciju. Šī pat varētu būt krāsojamā grāmata, jo nepastāv tikai balta un melna krāsa, ir vēl daudz krāsu. Grāmata bija diezgan skumja, jo laumiņai vārdā Patiesā nebija draugu. Neviens negribēja ar viņu draudzēties tikai tapēc, ka viņa spēja teikt tikai patiesību, tā viņu bija nobūrusi ļaunā tante. Patiesai bija tikai viens mājdzīvnieks pelīte, kura labprāt dzīvoja laumiņas matos.  Laumiņai teica apgalvojumus, kas citiem nepatīķ, bet viņa to nevarēja neteikt, jo viņa taču bija patiesā laumiņa. Kad laumiņa satika milzi, tas gribēja viņu apēst. Milzis bija noguris no glaimiem vispakārt un pirms apēšanas labprāt gribēja uzklausīt patiesus vārdus par sevi. UN Patiesā teica, ko domāja par milzi. Bet milzis nebija gatavs uzklausīt šo patiesību un pat vairs negribēja laumiņu ēst, bet aizmeta to tālu.  Šī grāmata man māca, ka patiesība ne vienmēr ir patīkama. Ka daudzi izvēlas klausīties melos, kas viņus slavina, nekā dzirdēt patiesību par sevi. Šī grāmata arī stāsta, ka atrast patiesu draugu nav viegli. UN vēl arī to, ka dzīvē nav tikai laimīgi laiki, bet ka ir arī skumju brīži. Ja nezini, kas ir skumjas, tu nespēj novērtēt patiesību un prieku.  Šo grāmatu ieteiktu tiem, kuri ir skumji vai sāpināti, jo grāmata rāda, ka pēc skumjām var sekot laimīgas dienas.  Ja tev patīk teikt un dzirdēt patiesību, izlasi šo grāmatu!