Matilde Sauka

7 gadi, Baldone

Man ir 7 gadi, es mācīšos 2. klasē, un man ļoti patīk lasīt. Es spēlēju vijoli un lasu grāmatas par piedzīvojumiem.

Iesniegtās recenzijas

Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis

Džoanna K. Roulinga

1. uzdevums

Šajā grāmatā no Azkabanas cietuma bija izbēdzis Siriuss Bleks. Visi domāja, ka viņš grib Hariju nogalināt un ir Voldemorta labā roka. Harijs netīšām uzpūta Mārdžas tanti un aizbēga no tantes un tēvoča mājām ar Knakts autobusu. Burvestību ministrs Kornēlijs Fadžs sagaidīja Hariju "Caurajā Katlā". Harijs brīnījās, ka viņu neizmet no skolas. Īstenībā visi baidījās par Hariju, un domāja, ka viņu apdraud Siriuss. Skolā Harijs Ziemassvētkos saņēma dāvanā jaunu slotaskātu. Profesore Maksūra to paņēma pārbaudīt. Harijs nezināja, no kā šī dāvana pienākusi, jo nebija nevienas kartītes, kur dāvinātājs būtu parakstījies. Hermionei bija aizdomas, ka to sūtījis Siriuss Bleks. Drako nepieklājīgi izturējās pret zirgērgli Švītknābi, un viņš Drako uztaisīja brūci. Nu zirgērlim piesprieda nāvessodu, bet draugi to negribēja pieļaut. Atklājās daudz pārsteidzošu lietu, un Hermionei ar Hariju beigās viss bija jāglābj ceļojumā uz pagātni ar Laikgriezi. Es jums neteikšu, kā viss beidzās, tas ir jāizlasa pašiem! Šī grāmata ir ļoti interesanta, un es iesaku to lasīt arī citiem.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Strups notic, ka Tārpastis ir dzīvs, un Tārpasti ieliek Azkabanā. Pēc tam Hagrids pierunā nenogalināt Švītknābi, un Laikgriezis nav jāizmanto. Harijs brauc pavadīt vasaras brīvlaiku pie attaisnotā Siriusa. Viņiem ir ļoti jautri, un viņi dodas uz burvju karuseļiem. Tur viņiem uzbrūk astoņi atprātotāji, kas grib izēst Siriusa dvēseli un pataisīt viņu līdzīgu sev. Harijs nenobīstas un uzbrūk atprātotājiem ar Aizstāvi, kurš kļūst par lielu un skaistu briedi. Tā Harijs uzzina, ka viņa Aizstāvis ir tāds pats kā tētim. Siriuss lepojas ar krustdēlu. Viņi ar Švītknābi aizlido ciemos pie Rona un uzdāvina viņam jaunu slotu. Pēc tam pie viņiem atbrauc Hermione un pastāsta, ka noticis kaut kas briesmīgs – ir nozagts viņas Laikgriezis. Nu viņiem visiem jādodas Laikgrieža meklējumos, bet tikmēr Voldemorts jau maina pagātni un dara visādas muļķības. Viņi nopērk citu Laikgriezi burvju lietu veikalā un dodas atpakaļ pagātnē meklēt Voldemortu. Voldemorts ir aizgājis uz laiku, kad Harijam bija 1 gads un mēģina nogalināt Hariju. Tas neizdodas, un Voldemorts netīšām nogalina pats sevi, un Harija vecāki paliek dzīvi.

Plēsēja tiesības. Zvērīgs detektīvs

Anna Starobiņeca

1. uzdevums

Pēc tam, kad Ņina Palna bija bija paņēmusi jauno kucēnu, Kāravs ar viņu sadraudzējās. Izrādījās, ka Grāfs ir ļoti atjautīgs mazs kucēns un Kāravs viņu pieņēma kā savu dēlu. Kāravs Grāfam mācīja, kā aizsargāties, ja nu kāds mēģinātu Grāfu nozagt. Grāfs auga par ļoti gudru palīgu Kāravam, palīdzēja aizsargāt vistas, kad Ņina Palna kādreiz vēlreiz gribēja viņas nokaut un izvārīt zupā. Pēkšņi vistām uzbruka Tuvmeža maitēdāji! Vistas mēģināja aizbēgt, bet nebija, kur sprukt – maitēdāji uzglūnēja no visām pusēm un baisi klabināja zobus. Vistas no bailēm noģība. Pēkšņi nez no kurienes parādījās mazais Grāfs, kuram Kāravs bija paprasījis aiziet apgaitā apskatīt, kā iet vistām. Kāravu nevarēja sasaukt un Grāfs bija pilnīgi viens. Tad viņš atcerējās, ko Kāravs viņam bija mācījis par aizsargāšanos. Vajag skaļi riet un izskatīties zvērīgam – un to Grāfs jau prata. Viņš iekoda galvenajam maitēdājam, tā pārbiedējot visus maitēdājus. Grāfs bija nobijies, bet tika ar to galā, un visi maitēdāji aizmuka. Nu bija jāsauc Krauķis Auķis, Tālmeža Ārsts, kurš izglāba noģībušās vistas. Par varonību Grāfam piešķīra vienu medaļu un atzinību izpelnījās arī Kāravs – Grāfa skolotājs. Tā viņi dzīvoja laimīgi, līdz Medniekciemā ieradās Dusmīgie Bebri.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Krauķis Auķis, Tālmeža Ārsts drūmi paziņoja, ka Vista-4 neelpo. Tad viņš pateica, ka mēģinās mākslīgo elpināšanu no knābja knābī. Viņš aizlidoja uz Lapsas alu, pielidoja pie cietušās Vistas knābja un ievilka un izelpoja gaisu Vistai knābī. Tad Vista sakustējās, kad jau visi bija zaudējuši cerības. Āpškāns bija atļāvis Lapsai paņemt vistu, lai arī vispār to negribēja darīt. Ziniet, kāpēc viņš to negribēja darīt? Tas bija tāpēc, ka Lapsa teica, ka pastāstīs par koijotu Jotu un gribēja ņemt Vistu. Pastāstīs, kā koijots draudēja, ka Zaķis būs līķis. Viņi aizveda Vistu uz policijas iecirkni, kur viņus gaidīja Strazdulēns, kurš bija izņemts no noziedzīgās Zaķu ģimenes. Vista apēda visus riekstus. Tad atnāca Reksis ar Kāravu un teica, ka viņiem ir jāpaņem Āpškāns un Lapsa. Āpsis Vecākais teica, ka atnāks klibais Sesks. Sesks atnāca, sasveicinājās ar Kāravu un teica, ka atceras, kā Lielajās Medībās Kāravs bija iekampis viņam kājā ar savu dzelžaino kampienu, un teica, kad laiks mainās, tad joprojām smeldz. Kāravs teica, ka atceras, kā Sesks iecirtis viņam zobus ausī, un auss viņam vēl joprojām nav sadzijusi. Reksis domāja, ka Āpškāns ir kaķis un gribēja viņam pārkost rīkli. Kāravs viņu pierunāja, lai viņš atlaiž Āpškānu. Viņi aizgāja un Vista-4 teica, ka viņai jāizglābj savas vistas un Gailis Pēcis, jo viņa uzzināja no Strazdulēna, ka Ņina Palna katru piektdienu paņem vienu Vistu, lai virtuvē nokautu ar cirvi un izvārītu zupā. Arī šai grāmatā ir noziegums, tikai to es jums neatklāšu.

Vilka midzenis. Zvērīgs detektīvs

Anna Starobiņeca

1. uzdevums

Reksis kaut ko bija sajaucis. Viņš teica, ka Lapsa ir paņēmusi Vistu-4 un apēdusi. Patiesībā Vista-4 bija noslēpusies un visas pārējās vistas un arī Gailis Pēcis bija paslēpušies. Lapsa bija uztaisījusi smieklīgu teātri, kurā piedalījās vistas, Gailis un suņi. Teātris bija pārsteigums Kāravam un Reksim, un Ņinai Palnai. Teātris pārsteidza Reksi, un visi priecājās, bet tad viņi pēkšņi izdzirdēja kaut kādu krakstināšanu un ieraudzīja, ka no skatuves jumta pēkšņi krīt lejā dārzeņu lapas. Visi paskatījās augšā un ieraudzīja Vilku, kurš tur sēdēja un grauza burkānus un redīsus. Lapsa prasīja, kāpēc viņš ēd tieši tur augšā. Vilks atzinās, ka gribējis redzēt teātri, bet visiem bijis bail iet viņa midzenī. Tad Lapsa saka, ka Vilks drīkst skatīties teātri kopā ar citiem, ja noslaucīs izmētātās dārzeņu lapas. Vilks piekrita savākt dārzeņu lapas. Pēc teātra zvēri iet uz mājām. Citi paliek Medniekciemā, bet citi iet uz Tālmežu vai arī uz Tuvīno mežu. Visi dzīvo draudzīgi, līdz Reksis atkal pamana kaut ko aizdomīgu.

2. uzdevums

3. uzdevums

4. uzdevums

Visi domāja, ka Zaķi ir apēdis Vilks. Lapsa pastāstīja Āpškāns, ko viņa bija dzirdējusi, kad gājusi meklēt koijotu Jotu. Koijots Jots bija klaigājis, ka Zaķis ir miris un tagad esot līķis. Un tad Āpškāns un Āpsis Vecākais domāja, ka Vilks un koijots ir nogalinājuši Zaķi un pēc tam apēduši. Tad koijots Jots bija pastāstījis, kas noticis bārā. Viņa draugs Zaķis bija lūdzis, lai viņam iedod atslēgas, jo izsalkušiem bērniem vajag dažus burkānus. Tad koijots bija iedevis atslēgas un pats strādājis ar klientiem. Tad, kad vajadzēja uztaisīt ēdienu Lapsai, viņš nebija atradis nevienu dārzeni. Zaķi arī neatrada un pat nevarēja uztaisīt ēdienu Lapsai. Tad koijots Jots prasīja pats sev, kā Zaķis varēja ar viņu tā izrīkoties? Viņš pat bija parādījis savu Patvērumu, no kura Āpsis Vecākais bija viņu izglābis. Tad atnāca Pele psiholoģe un parunājās ar koijotu Jotu, jo policisti nevarēja tikt paši galā ar Jotu, tāpēc, ka viņam iznāca histēriski smiekli, kas pēc tam varēja pārtapt arī vaimanās. Pele psiholoģe bija uzzīmējusi portretu, kurš parādīja, kurš ir slepkava. Tagad es neteikšu, kurš ir slepkava. Lasītājiem tas jāuzzina pašiem. Grāmata, protams, bija ļoti interesanta, tajā bija daudz bilžu un es iesaku to izlasīt arī citiem.